Ulica Stawickiego w nowej odsłonie

Ulica Stawickiego Turek

Zakończyła się budowa ul. F. Stawickiego. Ta droga zyskała nie tylko szerszą jezdnię, ale również liczne miejsca postojowe, chodniki, kanalizację deszczową i oświetlenie LED.

Przed rozpoczęciem inwestycji ul. Stawickiego miała wąski przejazd, z obu stron na pozarywanych i popękanych chodnikach parkowały samochody, przez co odbiór odpadów był tutaj mocno utrudniony. W czerwcu tego roku Miasto przekazało ulice jako plac budowy wykonawcy, którym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

Najpierw prowadzone były prace ziemne. Powstała nowa kanalizacja deszczowa, usunięto kolizje sieci elektroenergetycznych, przebudowano studnie telekomunikacyjne. Następnie wybudowane zostały: jezdnia, miejsca postojowe dla ok. 70 pojazdów (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych), chodniki i zjazdy z kostki betonowej, a do tego nowe, ledowe oświetlenie uliczne.

Prace budowlane kosztowały 1,28 mln zł.

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej już jutro! Zapras...
Władysławów: Kredyt na początek kadencji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.