Umowa na modernizację stadionu w Dobrej podpisana

Dobra

-Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać na podpisaniu umowy na terenie gminy Dobra. Podpisujemy ją z Miejsko – Gminnym Ludowym Klubem Sportowym „Wicher”- mówił wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podczas uroczystego podpisania umowy w Dobrej. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 5 września w Restauracji Vega.

Umowa podpisana została w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020.

Po długich zmaganiach udało się. Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy ,,Wicher” otrzymał dofinansowanie w kwocie 157 059 zł. na realizację zamierzonych działań.

-Infrastruktura sportowa jest niezwykle ważna, warto ją poprawiać. Bardzo się cieszę i gratuluję. Są to środki z Unii Europejskiej na co szczególnie zwracam uwagę, bo dzięki środkom z Unii Europejskiej bardzo wiele zadziało się na terenie gminy Dobra – poinformował podczas wydarzenia wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Przyznana kwota przeznaczona zostanie na „Modernizację trybun stadionu miejsko-gminnego w Długiej Wsi” na potrzeby rozwoju ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej, której celem jest podniesienie atrakcyjności obszaru LGD oraz turystyczne promowanie regionu poprzez modernizację infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w postaci trybun stadionu miejsko-gminnego w Długiej Wsi.

-Chciałbym podziękować za przyznane środki. Mam nadzieję, że poprawi to nasz wizerunek, polepszy głównie trybuny, miejsce gdzie będą nas witać nasi kibice, miejsce, gdzie będą się czuć bezpiecznie i wygodnie - mówił prezes Miejsko – Gminnego Klubu Sportowego „Wicher” Tomasz Rosiński.

W spotkaniu uczestniczyła również kandydatka do Senatu Anna Majda, która niejednokrotnie wspierała działalność klubu.

- Miejsko – Gminnego Klubu Sportowego „Wicher” nie jest mi zupełnie obcy, ponieważ już wiele lat temu wspierałam go głównie medycznie przy turniejach. Miałam ten zaszczyt niejako zapewniając, że drzwi mojego gabinetu są dla sportowców zawsze otwarte i mogą w każdej chwili gdy jestem przyjść i skorzystać z pomocy w danym zakresie- mówiła Anna Majda.

Należy nadmienić, że nabór wniosków o przyznanie pomocy przeprowadziła Turkowska Unia Rozwoju T.U.R.

 

Przykona: Piknik Rodzinny z masą niespodzianek
Plany i zadania na nowy rok szkolny w Zespole Plac...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Gosc w środa, 06 września 2023 19:41

Ale PSL musi być

Ale PSL musi być
Gość - Gosc w środa, 06 września 2023 12:44

Ale wyborcze PSL musi byc

Ale wyborcze PSL musi byc
Gość - Gość w środa, 06 września 2023 08:35

Wreszcie jakaś informacja, gdzie nie wspomniano o Bartosiku. Powiało normalnością:-)

Wreszcie jakaś informacja, gdzie nie wspomniano o Bartosiku. Powiało normalnością:-)
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.