Umowy na inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową podpisane

umowy Brudzew

W Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Brudzewie przedstawiciele samorządów gmin takich jak Brudzew, Kawęczyn i Turek podpisali umowy na dofinansowanie działań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej objętych PROW 2014-2020. Łącznie otrzymały one kwotę ponad ośmiu milionów złotych.

Zebranych powitał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, który nie krył radości z przyznanego dofinansowania.
 
- Ogromnie się cieszymy, widzę zadowolenie po minach wójtów i skarbniczek. Bardzo dziękujemy - mówił w imieniu obecnych na spotkaniu samorządowców wójt Krasowski. W imieniu samorządu województwa wielkopolskiego umowy sygnował natomiast wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

- Blisko 8,5 mln zł wsparcia są to znaczące środki. To są środki bardzo ważne. Infrastruktura wodno-ściekowa cały czas musi być rozbudowywana, wymieniana, więc myślę, ze to też jest ważne, że w ramach środków z UE możemy podpisać umowę i będą państwu służyły - podkreślał wicemarszałek.

Gmina Kawęczyn otrzymała środki na zadanie pod nazwą „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Kawęczyn poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Tokary Pierwsze”. Kwota pomocy wynosi 2 967 800 zł.

Gmina Brudzew realizować będzie zadanie „Budowa i przebudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wraz z systemem podziemnego magazynowania i retencjonowania wody oraz zakupem wyposażenia”. Kwota przyznanych środków to 2 848 018 zł.

W gminie Turek natomiast fundusze przyznano na działanie „Przebudowa sieci wodociągowej w m. Chlebów i m. Warenka, wyposażenie budynku SUW w m. Dzierżązna, budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe i roztopowe w m. Cisew oraz budowa biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Turek”. Wysokość dofinansowania to 2 639 746 zł.

Biwak Andrzejkowy „witajcie w naszej bajce”
O pracy górnika w Przedszkolu Samorządowym nr 7

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkaniec w wtorek, 06 grudnia 2022 07:53

Budowa przydomowej oczyszczalni z gminny, dofinansowaniem kosztowała 3x więcej niż bym to zrobił na własny koszt:-( Przerabiałem to przy instalacji solarów. Zarobił bank i firma - mnie wyszło bez zmian.

Budowa przydomowej oczyszczalni z gminny, dofinansowaniem kosztowała 3x więcej niż bym to zrobił na własny koszt:-( Przerabiałem to przy instalacji solarów. Zarobił bank i firma - mnie wyszło bez zmian.
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.