Uroczysta inauguracja roku akademickiego Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

-Trzeba umieć znaleźć się w nowej rzeczywistości, nauczyć się aktywnego życia na emeryturze, potrzebnego rodzinie, bliskim, uwierzyć w siebie, swoją niezbywalną, niepowtarzalną osobowość, swoją godność – mówił prezes Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zdzisław Czapla podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego.

Wydarzenie odbyło się w czwartek, 15 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. W uroczystości udział wzięli nie tylko studenci, ale również przedstawiciele samorządów oraz instytucji z terenu powiatu tureckiego.

-Z wielką przyjemnością i ogromną satysfakcją pragniemy złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia. Samorząd powiatu tureckiego z szacunkiem odnosi się do Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, któremu przyświeca misja społeczna, edukacyjna ukierunkowana na pobudzenie i kształtowanie aktywności osób poprzez kreowanie i inspirowanie i wspieranie działań twórczych- mówił w imieniu rady powiatu tureckiego starosta turecki Dariusz Kałużny.

Jak oznajmił Zdzisław Czapla ten rok akademicki zapowiada się bardzo intensywnie.Będą między innymi wykłady, zajęcia pływania w Turku i Uniejowie, joga, język angielski, nauka komputera, wycieczki, wyjazdy do teatru, spotkanie integracyjne, warsztaty i wiele innych.

-To wyjątkowy okres w życiu. Niezwykle cenny w wymiarze indywidualnym i społecznym. To czas kształcenia który jest odpowiedzią na procesy demograficzne zachodzące w naszym społeczeństwie w szczególności miasta Turku i powiatu tureckiego- mówił prezes TUTW.

Życzenia oraz wyrazy uznania składali również wiceburmistrz Turku Jerzy Kurzawa, wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, który przekazał bogatą historię zapisaną w książkach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Beata Bartczak oraz prezes Tureckiej Izby Gospodarczej Damian Brzóska.

Indeksy otrzymali również nowi studenci, którzy z całą pewnością skorzystają z szerokiej oferty oraz będą mieli okazję efektywnie spędzić czas.

Tradycyjnie inaugurację roku akademickiego zapoczątkował wykład, który wygłosiła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Danuta Szczepanik.
Władysławów: O budżecie i gospodarowaniu odpadami ...
Wielka lekcja WF z siatkówką w turkowskiej „Czwórc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Mieszkaniec w piątek, 16 września 2022 19:27

Gratulacje. Trzeba potrafić być emerytem.

Gratulacje. Trzeba potrafić być emerytem.
Gość - Z.Filipowicz fan PiS i VW. w piątek, 16 września 2022 11:03

Kałużny pewnie będzie wykładał HiT Czarnka a jasak organizował wyjazdy do Lichenia ,Torunia ,Warszawy pod pomnik smoleński .Oferta na bogato.

Kałużny pewnie będzie wykładał HiT Czarnka :D a jasak organizował wyjazdy do Lichenia ,Torunia ,Warszawy pod pomnik smoleński .Oferta na bogato.
Gość - Marian w sobota, 17 września 2022 12:35

Szkoda że masz takie zdanie

Szkoda że masz takie zdanie
Gość - Z.Filipowicz fan PiS i VW w niedziela, 18 września 2022 09:40

Jako wyborca głosujący na PiS nie mogę mieć innego Ciesz się ,że nie napisałem ''ile tej agentury Putina na zdjęciu".

Jako wyborca głosujący na PiS nie mogę mieć innego ;)Ciesz się ,że nie napisałem ''ile tej agentury Putina na zdjęciu".
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.