Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Turku na zakończenie kadencji

Sesja Rady Miejskiej

-Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, bo to nie była łatwa kadencja. Najważniejszym problemem, który trzeba było rozwiązać to dostawy ciepła naszym mieszkańcom, ale również wiele innych spraw, które trzeba było zorganizować w tej kadencji. Dziękuję wszystkim, że udało nam się zrealizować to w ten sposób- mówił podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej Turku burmistrz Romuald Antosik.

Uroczyste spotkanie odbyło się we wtorek, 30 października. Wiele miłych słów mieli okazję usłyszeć obecni w Sali Solidarności goście. Głos zabrali między innymi burmistrz Romuald Antosik, Jan Pakuła, Roman Groblica oraz przewodniczący Dariusz Jasak.

-Nie zapominając o przeszłości już dziś powinniśmy nakreślać plany na przyszłość. Pewnie jest wiele do naprawienia i sporo się trzeba natrudzić, by budować i odbudowywać wzajemne zaufanie. Trzeba być jednak ślepym, by nie widzieć tego, że mieszkańcy naszego miasta nie chcą waśni i jałowych sporów. Nie chcą wzajemnego obrażania i kłamstw. Mieszkańcy chcą zgody, a nie wojny. Chcą byśmy budowali wspólny nasz dom, a nie go niszczyli. Mieszkańcy chcą wspólnoty, a nie podziałów. Mówiłem o tym w swoim inauguracyjnym przemówieniu, kiedy wspominałem, że nie wolno przeszkadzać. Że jeśli ktoś bierze na swoje barki odpowiedzialność za zmianę złego na lepsze to nie wolno mu przeszkadzać, a trzeba mu pomóc. Nadal to zdanie podtrzymuje. Wtedy odnosiliśmy to „złe” do naszych oponentów. Dzisiaj panie burmistrzu, szanowni państwo musimy nauczyć się zmieniać to co złe w nasz samych. A jest co robić- mówił przewodniczący Rady Miejskiej.

Dariusz Jasak przekazał również w podziękowaniu albumy, a szczególny z nich o tytule „Pielgrzym Pojednania” ofiarowany został burmistrzowi Turku.

Romuald Antosik podziękował wszystkim radnym, jednak szczególne wyrazy uznania przekazał opozycji, której jak powiedział również zawdzięcza sukces. Dodał, że z całą pewnością każdy służył mieszkańcom i chciał dobrze dla miasta Turku, a mimo częstych sporów udało się wspólnie wiele dokonać.
Wynagrodzenia dla wychowawców szkół i przedszkoli ...
Turkowska Akademia Sportu - Zasady zdrowego odżyw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.