Wideo: Uroczyste otwarcie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w turkowskim szpitalu

Otwarcie oddziału szpitala

Wiele osób niedowierzało, wątpiło i uważało, że obietnice o wyremontowanym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu to tylko puste słowa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, ciężkiej pracy i bezkompromisowym dążeniu do celu udało się. Uroczystego otwarcia, przecięcia wstęgi poświęcenia dokonano dzisiaj, tj. 7 września.

Sukces ma wielu ojców
W historycznym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, instytucji, firm oraz pracownicy szpitala, którzy wspólnie ciężko pracowali na sukces. Po przywitaniu gości głos zabrał starosta turecki Mariusz Seńko.

-Niemożliwe stało się możliwe. Jesteśmy świadkami historycznej zmiany, która następuje w szpitalu w Turku. Na początku naszej kadencji 1 grudnia 2014 roku nakreśliliśmy dalsze plany rozwoju. Tym planem, który nakreśliłem i zarekomendowałem moim kolegom i koleżankom była gruntowna zmiana podejścia do służby zdrowia do podniesienia dostępu służby zdrowia, do podniesienia jakości dla naszej mieszkańców- mówił starosta turecki

Takie wydarzenie nie miałoby miejsca gdyby nie dyrektor turkowskiego szpitala Grzegorz Gibaszek, który jak powiedział to właśnie zespół ciężko pracował na powodzenie przedsięwzięcia i podziękowania za trud włożony we wszystkie prace.

-Sukces ma wielu ojców, porażka jest tylko jedna, ma jedną matkę. Pierwsza część tego przysłowia myślę że dzisiaj się spełniła. Naprawdę było wiele ojców i matek tego sukcesu, bo gdyby nie starosta, gdyby nie radni, gdyby nie zarząd, gdyby nie chęć pomocy temu szpitalowi i ten duży wkład finansowy, który pozwolił na adaptację i remont tego oddziału i ogromny wysiłek samorządowców, którzy wspomagali prace i przedsiębiorcy z powiatu i cały zespół nie byłoby nic- dziękował wszystkim dyrektor.

Jak powiedział ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wiesław Wiśniewski na początku nie wierzono, że się uda, jednak dyrektor wielokrotnie zapewniał, że będzie dobrze, po czym obietnicę o remoncie spełnił.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na poświęcenie pomieszczeń przez Księdza Biskupa Wiesława Meringa, a następnie wszyscy zaproszeni goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy wielu osób.

Bezpiecznie, innowacyjnie i profesjonalnie
Wnętrze wyremontowanego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odpowiada współczesnym standardom oraz wymogom bezpieczeństwa, obowiązującym przepisom i kryteriom z zakresu technologii medycznej. Na remont tej części placówki powiat turecki przekazał kwotę w wysokości 4 440 000, 00 zł.

Należy nadmienić, że sponsorami inwestycji byli między innymi Firma Profim Sp. z o.o., - Gmina Miejska Turek, Gmina i Miasto Dobra, Gmina i Miasto Tuliszków, Gmina Kawęczyn, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Lasy Państwowe - Pan Artur Marciniak.

Nowe i czyste pokoje wyposażone są między innymi w łóżka elektryczne wielofunkcyjne bez akumulatora, łóżka ortopedyczne hydrauliczne, szafki, wózek do przewożenia chorych w pozycji leżącej, panele medyczne nadłózkowe, myjnia dezynfektor czy myjka przelotowa do mycia butów na blok operacyjny.

Należy nadmienić, że wrażenie robią czyste i schludne sale pacjentów, pomieszczenia porządkowe, łazienki czy szatnie.

Niemożliwe stało się możliwe, a dzięki inwestycji, która już na początku kadencji była priorytetem pacjenci będą mogli wracać do zdrowia w wyjątkowo dobrych warunkach.

Więcej na temat wydarzenia już niebawem w materiale wideo.


Otwarcie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu


 

 

 

Ułani na bojowym szlaku nie zapomnieli o Turku
Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na koncert S...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.