Uroczystość Bożego Ciała z procesją wokół kościoła

NSPJ Turek

Według zaleceń kurii włocławskiej tegoroczne uroczystości Bożego Ciała i procesje wciąż podlegają ograniczeniom sanitarnym. Parafa Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku zrezygnowała z procesji ulicami miasta. Wierni podążali natomiast wokół świątyni.

Kuria Diecezjalna Włocławska wydała komunikat w sprawie organizacji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w którym uwzględnione zostały aktualne decyzje władz rządowych w tym te, dotyczące kultu religijnego. Podczas uroczystości Bożego Ciała Najświętszy Sakrament jest przenoszony w procesji eucharystycznej do czterech specjalnie przygotowanych ołtarzy w obrębie danej miejscowości. Wiąże się to corocznie ze zgromadzeniami, w których uczestniczy duża ilość wiernych. Zagrożenie COVID-19 spowodowało, że władze biskupie zdecydowały się wydać wytyczne związane z uroczystością tego święta.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa podobnie jak rok temu zrezygnowano z odświętnej procesji ulicami miasta, ograniczając się jedyni do przejścia wokół kościoła.


Skromne uroczystości Bożego Ciała w parafii pod we...
Boże Ciało w Parafii Matki Bożej Fatimskiej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.