Uroczysty jubileusz 20-lecia współpracy z miastem partnerskim Wiesmoor

20 lecie współpracy

W sobotę, 13 listopada świętowano jubileusz 20-lecia oficjalnej współpracy partnerskiej pomiędzy miastem Turek, a miastem Wiesmoor. Przedstawiciele podziękowali sobie za dotychczasowe wsparcie i wyrazili nadzieję na dalszy, owocny rozwój relacji.

Współpraca rozpoczęła się na początku lat 90-tych, kiedy doszło do podpisania umowy między miastami. Uroczystość podpisania aktu współpracy miała miejsce w Turku, a sygnatariuszami byli ówczesny burmistrz Turku Stanisław Poturała i burmistrz Wiesmooru Alfred Mayer. Oba miasta wspierają się po dziś dzień i aby to uczcić zorganizowano uroczystość w turkowskiej Barbórce.

Wszystkich obecnych na wydarzeniu przywitał burmistrz Romuald Antosik, który podziękował za dotychczasową współpracę.

-Partnerstwo z miastem Wiesmoor jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Korzystamy wzajemnie z różnych doświadczeń i staramy się czerpać z nich dobre praktyki, aby wzbogacić wiele dziedzin naszego życia społecznego. Przypomnę, że w minionych 20 latach prowadzona była wymiana młodzieży, nauczycieli, strażaków, muzyków z oby miast. Zawiązały się liczne przyjaźnie, a nawet jedno małżeństwo, które jest tutaj dzisiaj z nami- mówił burmistrz Turku.

Podczas spotkania głos zabrał burmistrz partnerskiego miasta Wiesmoor Sven Lubers, którzy przypomniał wszystkim obecnym, jak dobrze od samego początku rozwijała się współpraca między miastami. Podziękował on również za życzliwość i otwartość mieszkańcom naszego miasta.

Zarówno przedstawiciele Turku, jak i miasta partnerskiego przekazali prezenty, które stanowią dowód wzajemnego szacunku oraz nadzieję na dalszy rozwój relacji.

Specjalnie na tę okazję przygotowano także prezentację multimedialną obfitującą w zdjęcia i przypominającą jak to wszystko się zaczęło.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.
 
Święto Niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno...
Kulinarne zmagania gospodyń z Wielkopolski, czyli ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - obatel w czwartek, 17 listopada 2022 07:06

A co z galopującą inflacją i cenami ?!

A co z galopującą inflacją i cenami ?!
Gość - gość w czwartek, 17 listopada 2022 14:38

A co ma być ? Przekaz się nie zmienił na Nowogrodzkiej .To wina Tuska inflacja ,ceny, awaria na stadionie ,rakiety ww wsi Przewodów .Wszystko wina Tuska .

A co ma być ? Przekaz się nie zmienił na Nowogrodzkiej .To wina Tuska inflacja ,ceny, awaria na stadionie ,rakiety ww wsi Przewodów .Wszystko wina Tuska .
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.