• PAP Mac top strona1

Urząd Marszałkowski przeznaczył blisko 2 mln zł na rehabilitację osób aktywnych zawodowo w Turku

Podpisanie umowy REHA-MED

Kolejne projekty, które realizowane będą na ternie Turku dofinansowane zostaną z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO 2014+). Tym razem pieniądze przeznaczone zostaną na ochronę zdrowia.

W poniedziałek, 24 września podpisana została umowa dotycząca projektu REHA – MED, czyli rehabilitacji osób aktywnych. Podczas spotkania o podjętym przedsięwzięciu opowiedzieli Danuta Winiecka i Zbigniew Ćwikliński. Od zawsze o wsparcie dla tego rodzaju inicjatyw walczy radna sejmiku Wojewódzkiego i lekarz Anna Majda, która na pierwszym miejscu stawia zdrowie i bezpieczeństwo.

-Cieszę się ze projekt REHA - MED uzyskał dofinansowanie na rehabilitację osób aktywnych zawodowo. Jest to duża grupa osób cierpiąca już na chorobę zwyrodnieniową. Doświadczeni fizjoterapeuci opracowali program, który uzyskał wysoka ocenę merytoryczną i mieszkańcy m.in naszego powiatu będą uczestniczyć w turnusach nawet do 20 dni. Zaletą programu jest kompleksowość i indywidualne podejście i kwalifikacja do zabiegów. Żartobliwie mówiąc wyglądać to będzie tak, jak w sanatorium tylko bez wieczorków zapoznawczych- mówiła Anna Majda.

Jak informuje współwłaściciel Poradni REHA–MED z Turku Zbigniew Ćwikliński terapia dostosowana zostanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wybraliśmy docelowo 690 osób: 300 kobiet w wieku 50–59 lat oraz 390 mężczyzn w wieku 50–64 roku, którym chcemy zaproponować kompleksowe, ale indywidualne podejście do pacjenta.
Dzięki realizacji programu uda się zahamować lub ograniczyć skutki chorób związanych ze schorzeniami układu kostno–stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej wśród osób aktywnych zawodowo. Będą one mieć zapewniony większy dostęp do świadczeń rehabilitacyjnych oraz specjalnych działań zdrowotnych i edukacyjnych. Dzięki pozyskanym dotacjom sfinansowane zostaną koszty zakupu sprzętu specjalistycznego i aparatury medycznej (m.in. aparat do leczenia falą radiową, diatermia krótkofalowa, laser wysokoenergetyczny, wanna do kąpieli elektrycznych kończyn, wanna do masażu podwodnego i hydromasażu). W oparciu o indywidualne zalecenia, dobrana zostanie terapia dostosowana do konkretnych potrzeb pacjenta. Projekt zakłada także sfinansowanie kosztów opieki nad osobą niesamodzielną. Będzie on realizowany od października 2018 do września 2021 r- informuje Zbigniew Ćwikliński współwłaściciel Poradni REHA–MED z Turku- mówi Zbigniew Ćwikliński.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak umowę na dofinansowanie projektu z Turku podpisał na kwotę około 2 mln zł.

Źródło: iTurek.net / www.umww.pl
Europejski Tydzień Sportu czas start!
Terytorialsi będą mieli swoje święto

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.