Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Utrudnienia w ruchu po opadach śniegu

zima

Pięknie wyglądający za oknem biały puch jest często czarnym snem kierowców i służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. Nie inaczej było w poniedziałek, 8 stycznia, gdy w powiecie tureckim spadła obfita ilość śniegu. Sprawił on, że niektóre odcinki z dróg były nieprzejezdne. W całym powiecie tworzyły się korki.

Od zdarzeniach drogowych, które w Turku i w okolicznych gminach miały miejsce informują internauci. Problemy w trakcie opadów śniegu mieli m.in. kierowcy, którzy poruszali się wczoraj drogą krajową przez Tuliszków. Nie mogli oni podjechać pod wzniesienie na głównym skrzyżowaniu tego miasta. Kierujący wzajemnie sobie pomagali. Doszło nawet do tego, że ruchem w tym miejscu kierowali policjanci.

Podobne utrudnienia występowały także na terenie gminy Brudzew, gdzie również pojazdy nie mogły podjechać pod górkę w Galewie na trasie nr 470. Utworzył się tam korek. Zator drogowy miał miejsce także w miejscowości Olimpia (gm. Brudzew), a także przed wiaduktem nad autostradą A2 w Kunach (gm. Władysławów).

Z kolei w miejscowości Dziewiątka (gm. Kawęczyn) naczepa ciężarówki zsunęła się na poboczne. Wystąpiły utrudnienia w ruchu. W gminie Malanów doszło do kilku sytuacji, w których auta znalazły się w przydrożnych rowach.

Brak możliwości przejazdu odnotowany był także w Obrzębinie w okolicach starego TESCO. Także w Turku zatory tworzyły się w okolicach ronda na ul. Kaliskiej oraz na obwodnicy miasta.
Brudzew: Sąd zajmie się sprawą wypadku w Galewie
Kto ma obowiązek odśnieżać chodniki?

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w czwartek, 11 lutego 2021 15:05

W dwudziestym wieku śnieg wywożono z ulic i chodników za miasto. W dwudziestym pierwszym wieku podczas opadów śniegu włodarze nie radzą sobie...a komunalka jest bezrobotna?

W dwudziestym wieku śnieg wywożono z ulic i chodników za miasto. W dwudziestym pierwszym wieku podczas opadów śniegu włodarze nie radzą sobie...a komunalka jest bezrobotna?
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.