Uwaga, będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskiej

Ulica Uniejowska Turek

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, podczas spotkania roboczego poinformowali władze Miasta Turek o etapach prac, związanych z mającą wkrótce rozpocząć się przebudową drogi krajowej nr 72 w Turku, a dokładnie ul. Uniejowskiej.

Przebudowa drogi krajowej nr 72, na odcinku ulic Niepodległości i Uniejowskiej, rozpocznie się jeszcze w październiku 2019 r. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy obejmuje ulicę Uniejowską od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Natomiast kolejny ma objąć odcinek Uniejowskiej od Armii Krajowej do skrzyżowania z Legionów Polskich oraz ul. Niepodległości. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości. Zamiast sygnalizacji świetlnej w tym miejscu powstanie rondo. Natomiast skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i lewoskrętami wybudowa zostanie u zbiegu ulic Uniejowskiej, Armii Krajowej i Nowej. Ponadto mają być przebudowane odcinki chodników i ścieżek rowerowych, zatoki autobusowe i zjazdy do nieruchomości, przy ul. Uniejowskiej mają powstać pasy manewrowe, a przy ul. Niepodległości drogi obsługowe do budynków.

Jak zapewnia GDDKiA, wykonawca przedsięwzięcia będzie informował o planowanym zamknięciu dla ruchu poszczególnych odcinków ulicy i o objazdach. Pewne jest, że ta inwestycja od mieszkańców będzie wymagała dużo cierpliwości, gdyż jej zakończenie przewidziane jest w połowie przyszłego roku.

źródło:miastoturek.pl

Bombowy Dzień Nauczyciela w szkołach średnich
Nauczyciele i uczniowie z ZSR w Kaczkach Średnich ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.