Uwaga na oszustów! "Zbierają" pieniądze na naprawę wozu dla OSP

OSP Wyszyna

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie w gminie Władysławów wielokrotnie udowadniali, że nie boją się wyzwań i mają bardzo ciekawe pomysły. Nie tak dawno ogólnopolskie media obiegła informacja o ulepionym przez nich ze śniegu wozie strażackim. W miniony weekend strażacy zaalarmowali w mediach społecznościowych, że ktoś próbuje wyłudzić pieniądze od okolicznych mieszkańców podszywając się pod nich.

We wtorkowy wieczór, 6 kwietnia, na profilu społecznościowym OSP Wyszyna pojawiła się informacja o tym, że pewna osoba usiłowała wyłudzić pieniądze. Powoływała się przy tym na rzekomo organizowaną zbiórkę środków na naprawę auta pożarniczego tutejszej jednostki.

- Mam pytanie. Ponieważ współorganizuję zbiórkę na naprawę wozu strażackiego w Wyszynie. Mam prośbę, czy będzie Pani chętna i w stanie wesprzeć? W razie czego podam numer konta do przelewu. Z góry dziękuję i pozdrawiam – tak brzmiała wiadomość, którą w aplikacji messanger otrzymała jedna z mieszkanek. Na szczęście wykazała się ona czujnością.

Zaalarmowani o całej sytuacji druhowie z Wyszyny wystosowali specjalny komunikat, w którym informują, że nie zbierają pieniędzy na naprawę wozu bojowego. Zaapelowali także, żeby nie wpłacać żadnych środków na ten cel. Poprosili także internautów o udostępnianie wpisu, żeby nikt się nie nabrał.

Na razie nie wiadomo, czy podjęte zostaną kroki prawne w celu ukarania osoby, która podjęła się próby oszustwa tym razem nie „na wnuczka”, a na „naprawę wozu dla OSP Wyszyna”.

fot. OSP Wyszyna
Ograniczenia przedłużone do 18 kwietnia. Przedszko...
Nie sprawdziłeś auta przed oględzinami? No to list...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.