W Dobrej i Kowalach Pańskich poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Przejście dla pieszych

Zaprojektowanie oraz budowa oświetlenia na przejściach dla pieszych już niebawem przyczyni się do poprawy w miejscowościach Dobra oraz Kowale Pańskie. Postępowanie przetargowe zostało ogłoszone, a termin składania ofert wyznaczony.

Ogłoszone zostało postepowanie przetargowe na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK83 w miejscowości Dobra oraz Kowale Pańskie. Termin składania ofert został wyznaczony na 6 sierpnia br. do godz. 9:00. Zadanie realizowane będzie w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa. Polega na zaprojektowaniu oraz budowie oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych w określonych miejscach. Termin realizacji to 90 dni od dnia podpisania umowy.

Zamówienie obejmuje realizację trzech zadań inwestycyjnych:
1. Budowa oświetlenia dedykowanego oraz budowa znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 83 km 14+400 w miejscowości Dobra.
2. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz ze strefą przejściową oraz budowa znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 83 km 15+540 przejście dla pieszych w ciągu głównym oraz budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych na drodze podporządkowanej dg646023P w miejscowości Dobra.
3. Budowa oświetlenia dedykowanego przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 83 km 9+035 w miejscowości Kowale Pańskie.

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Określa on cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Program jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Jan w poniedziałek, 02 sierpnia 2021 08:21

Ani w Dobrej, ani w Kowalach Pańskich od wielu lat nie odnotowano żadnego wypadku na przejściach dla pieszych. Zresztą takowe w Kowalach są tylko przy rondzie i kościele. Skąd ta nagła troska o dodatekowe ich zabezpieczenie? Czyżby minister Bartosik pieszo się tam przemieszczał?

Ani w Dobrej, ani w Kowalach Pańskich od wielu lat nie odnotowano żadnego wypadku na przejściach dla pieszych. Zresztą takowe w Kowalach są tylko przy rondzie i kościele. Skąd ta nagła troska o dodatekowe ich zabezpieczenie? Czyżby minister Bartosik pieszo się tam przemieszczał?
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.