Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W gminie Turek bez zmian. Ireneusz Kolenda będzie przewodniczyć radzie

Gmina Turek

Samorząd gminy Turek w uroczystych okolicznościach rozpoczął pracę w nowej kadencji samorządu terytorialnego. Jednym z pierwszych zadań był wybór przewodniczącego i jego zastępców - w tym względzie jednak wszystko pozostało po staremu.

Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli nowi radni po odebraniu zaświadczeń o wyborze i złożeniu ślubowania był wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Jedynym kandydatem na przewodniczącego był Ireneusz Kolenda, który - jak podkreślano - od 1998 roku nieprzerwanie zasiada w radzie. Zastępcami - podobnie jak w poprzedniej kadencji zostali Włodzimierz Olek oraz Bożena Ignasiak.

Skład prezydium rady jest identyczny jak w poprzedniej kadencji i jak podkreślił wójt Karol Mikołajczyk - nie jest to dziełem przypadku.

- Praca w poprzedniej kadencji była rzeczowa, merytoryczna i prowadzona w dobrej, życzliwej atmosferze. Nie dziwi mnie, że dokonaliście państwo takiego, a nie innego wyboru. Ze swej strony chcę podziękować naszej gminnej komisji wyborczej i wszystkim komisjom obwodowym, bo wybory przebiegły u nas sprawnie. Dziś zaczynamy nową kadencję - 2024-2029. Czas pokaże, czy uda nam się ten czas w sposób optymalny wykorzystać. Wiemy, że zadań przed nami stoi wiele
- zaznaczał wójt Karol Mikołajczyk, wspominając, że jednym z priorytetów na nową kadencję będzie m.in. budowa dróg.

Żeby dopełnić proces wyborczy na terenie gminy trzeba będzie jeszcze wyłonić sołtysów. Część z nich mieszkańcy wybiorą jeszcze przed wakacjami, pozostałych - we wrześniu. Jeszcze maju sołtysi wybrani zostaną w Albertowie, Cisewie, Kalinowej, Pęcherzewie i Wietchininie.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Władysławów: Nowa rada rozpoczęła pracę. Pierwsze ...
Malanów: Przed samorządem dużo ciężkiej pracy. Wój...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.