Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„W jasełkach leży!”, czyli Orszak Trzech Króli w NSPJ

Trzech Króli

Trzej Królowie - Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Turku, aby wspólnie z mieszkańcami modlić się, kolędować i zgodnie z tradycją złożyć pokłon Dzieciątku. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło hasło „W jasełkach leży!”.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. 

W Turku po odczytaniu Ewangelii, królowie odjechali do żłóbka a wszyscy zgromadzeni za nimi udali się w procesji, z emblematami, ze śpiewem do świątyni na Eucharystię. Obecność rodziców z przebranymi, przystrojonymi dziećmi, śpiew dodał szczególnego nastroju tej dzisiejszej uroczystości.
 
Brudzew: Barwny orszak w Galewie ogłaszał radosną ...
Noworoczne spotkanie strażaków z Powiatu Tureckieg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.