Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W październiku nowa ulica

Miasto Turek

Do października tego roku na Os. Wyzwolenia zostanie wybudowana nowa ulica. To droga aktualnie nazywana 6KDD, biegnąca w sąsiedztwie przedszkola i nowych bloków.

Droga oznaczana jako 6KDD na Os. Wyzwolenia znajduje się między Rondem Wyzwolenia a Al. Solidarności, w pobliżu przedszkola „Magiczna Chatka” i nowych bloków mieszkalnych. W wyniku przetargu wyłoniony został wykonawca przedsięwzięcia, którym zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

Zgodnie z projektem, w ciągu pięciu miesięcy powstanie nowa ulica o długości blisko 200 m. Jezdnia, zatoki postojowe i zjazdy wybudowane zostaną z kostki brukowej o grubości 8 cm, natomiast chodniki z kostki o grubości 6 cm. Wcześniej wykonane zostaną prace ziemne, w tym wybudowana będzie kanalizacja deszczowa. Całość uzupełni oświetlenie uliczne i zieleń. Łącznie na budowanym odcinku znajdą się miejsca parkingowe dla blisko 50 pojazdów.

Budowa kosztować będzie 1.594.732,42 zł.

źródło: miastoturek.pl

Kolory, smaki i muzyka zachwyciły, czyli Majówka P...
Gmina Turek otrzymała dofinansowanie w ramach prog...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.