W pogoni za lisem, czyli Hubertus w Stajni Roka

Hubertus

Gry, zabawy i poszukiwanie lisa, a także tradycyjna gonitwa to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez Stajnię Roka z okazji obchodów tradycyjnego Hubertusa. Jeźdźcy spisali się doskonale, a wszystkim - mimo kapryśnej pogody dopisywały dobre humory.

Tradycyjne jeździeckie święto rozpoczęło się od wspaniałego kadryla konnego. To wyjątkowy taniec, wykonywany przez konie i jeźdźców. Pokaz wykonywany przy klasycznej muzyce zrobił na publiczności niemałe wrażenie, ale na naprawdę gorące emocje trzeba było trochę poczekać. Mowa oczywiście o poszukiwaniu lisiego ogona. Najmłodsi na eskapadę wyruszyli pieszo, starsi i bardziej doświadczeni - konno. Dla najlepszych przygotowano natomiast nagrody, puchary i pamiątkowe flo.

Hubertus nie może obyć się bez gonitwy, podczas której jeźdźcy prezentują swój kunszt, ale też nie lada kondycję. W tym roku w pogoń za lisim ogonem ruszyli też właściciele nietypowych wierzchowców, czyli hobby horse.
 
Muzyka Korzeni Europy po raz kolejny rozbrzmiała g...
Kawęczyn: Strasznie fajna zabawa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.