Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. 9 kwietnia 2024r. w Przedszkolu w Przykonie zorganizowane zostało powitanie wiosny na sportowo. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne stroje. Każda grupa miała swój symbol oraz okrzyk, motywujący do rywalizacji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Turek może być dumny ze swoich młodych mieszkańców

Mottem IX edycji Miejsko-gminnego konkursu czytelniczo-historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta” były piękne słowa Abrahama Lincolna: „To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto – może być z niego dumne”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w Wyszynie

W dniu 26 marca w Wielki Wtorek w Szkole Podstawowej w Wyszynie obyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Stypendia rozdane!

20 marca w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za I okres roku szkolnego 2023/2024. W tym roku stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymało 51 uczniów, natomiast stypendia za osiągnięcia sportowe – 40 uczniów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Nagroda Poznańskiej Fundacji Artystycznej dla Teatru DEBIUT JUNIOR

22 marca nasza grupa teatralna wzięła udział w Finale XIX Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2024. DEBIUT JUNIOR na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprezentował zabawny i mądry spektakl „Krokus-Pokus”, będący twórczą adaptacją sztuki Marty Guśniowskiej o tym samym tytule. Występ naszych trzecioklasistów zyskał uznanie zarówno publiczności, jaki i jury – grupa teatralna za swój spektakl otrzymała Nagrodę Poznańskiej Fundacji Artystycznej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Świątecznie i wiosennie w Zespole Szkół Technicznych w Turku

W Zespole Szkół Technicznych w Turku pachnie już wiosną i nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Wszystko za sprawą konkursów na najładniejszy stół wielkanocny i najlepsze słodkości. Jak zawsze było nie tylko pięknie, ale również pysznie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Przebudowa przedszkola i modernizacja oczyszczalni - umowy na kolejne inwestycje odpisane

Już niebawem ruszą kolejne inwestycje niezwykle ważne dla mieszkańców gminy Kawęczyn. Mowa o przebudowie przedszkola w Kowalach Pańskich oraz modernizacje oczyszczalni ścieków i rozbudowie kanalizacji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

X jubileuszowa edycja "PRETTY WOMAN"

PRETTY WOMAN to pokaz stylizacji fryzjersko-kosmetycznych w wykonaniu uczniów ZST w Turku. Wydarzenie, organizowane z inicjatywy Emilii Maruchy już od 10 lat, cieszy się dużą popularnością i na stałe wpisało się w kalendarz obchodów Dnia Kobiet w naszym mieście oraz powiecie. Gala corocznie organizowana jest dokładnie 8 marca w DNIU KOBIET. Święto to, sięgające swoją historią 1910 roku, obchodzone jest we wszystkich krajach należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych jako dzień uznania „zasług wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne” i dzień „refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Jak kształcić zawodowców, czyli spotkanie w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Doradcy zawodowi i dyrektorzy szkół wzięli udział w zorganizowanym w turkowskim Zespole Szkół Technicznych plenerowym spotkaniu, które poświęcone było poznaniu specyfiki kształcenia w szkołach ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe. Była to też okazja do poznania pracowni zajęć praktycznych, którymi szkoła dysponuje.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Kasztanowe Ludki skończyły 50 lat

Ludki z Kowali Pańskich skończyły 50 lat. O czym mowa? O gminnym przedszkolu, które w tym roku obchodzi swój wspaniały jubileusz i zamiast planów na emeryturę wciąż chce się rozwijać z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Utworzenie miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Tuliszków

Gmina i Miasto Tuliszków złożyła wniosek i uzyskała pozytywną opinię merytoryczną projektu pod nazwą „Utworzenie miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Tuliszków”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Edukacyjne perspektywy dla młodzieży, czyli Targi Akademickie w ZST

Tradycyjnie już jak co roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się Akademickie Targi Edukacyjne. W czwartek, 29 lutego uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi. Oferta jak zawsze była różnorodna i każdy mógł znaleźć coś interesującego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dzień Dinozaura u Hałabały

26 lutego dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku przeniosły się do prehistorycznego świata, świętując Dzień Dinozaura.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

II edycja konkursu „ Pączki ze smakiem”

Konkurs cukierniczy „ Pączki ze smakiem” już na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń związanych z obchodami tłustego czwartku. Jest to najsłodszy dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Jak tradycja nakazuje, właśnie w ten dzień, każdy musi zjeść choć jednego pączka, by cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem w najbliższym roku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kolejny sukces teatru ,, Makuszaki” na ,,Albertianie”

8 lutego w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,,Albertiana” 2024. Jego organizatorem od lat jest Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Anny Dymnej ,, Mimo Wszystko” w Krakowie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kolejna akredytacja w ramach programu Erasmus + dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku

6 lutego na stronie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ ukazały się wyniki konkursu wniosków o akredytację w sektorze edukacja szkolna złożonych w ramach akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2023 (KA120-SCH).

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Konkurs "Stop Energetykom" podsumowany

Dziś, tj. 06 lutego w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom szkolnego konkurs pt. „Stop energetykom”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jedyny taki bal, czyli Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Turku

Trwa ostatnia już w tym sezonie studniówka. Tym razem w wyśmienitych nastrojach oraz z wielką klasą bawią się wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Za nami część oficjalna, a prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna…

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych

Ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać do 8 marca 2024 r.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przed wami tegoroczni maturzyści ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Wieczorowe sukienki i eleganckie garnitury -o tym, jak niezwykle dostojnie wyglądali tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich nie trzeba mówić nikomu.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.