Mundurowy Dzień Dziecka w Uniejowie

Mundurowy Dzień Dziecka i wiele atrakcji związanych ze służbami mundurowymi uczniowie mogli podziwiać w Uniejowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Job shadowing Rimini - w poszukiwaniu inspiracji kulinarnych

Od wielu lat program Erasmus+ wspiera rozwój zawodowy nauczycieli zajmujących się kształceniem i szkoleniem zawodowym. Na początku maja po raz kolejny nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Turku mieli możliwość uczestniczenia w tzw. stażu towarzyszącym (ang. job shadowing), który pozwala na obserwację realnej pracy instytucji, poznanie kultury organizacyjnej i zdobycie nowych umiejętności.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Warsztaty w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce

W dniu 24 maja 2023r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku uczestniczyły w warsztatach, które odbyły się w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pełne niespodzianek Drzwi Otwarte w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczym

O tym jak wiele wiedzy i doświadczenia nabierają wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Turku można było przekonać się podczas Drzwi Otwartych, które odbyły się w środę 24 maja. Na ten czas przygotowano masę atrakcji, muzyki oraz zajęć praktycznych.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Egzaminy ósmoklasistów czas start!

Rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie dzisiaj zmierzyli się z językiem polskim. W kolejnych dniach przed nimi testy z matematyki i wybranego języka obcego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Najlepsi absolwenci szkół średnich nagrodzeni

Wtorkowa (23 maja) sesja rady gminy Kawęczyn była okazją do tego, aby w uroczysty sposób nagrodzić tych absolwentów szkół średnich z terenu gminy, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Turku

Wieloletnią tradycją jest poznawanie zawodów w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku. Kontynuując ten zwyczaj dzieci z oddziału III ze swoimi opiekunkami udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

O Afryce wie wszystko – Michał Kiciński laureatem konkursu geograficznego

26 kwietnia o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Michał Kiciński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Koźminie, odebrał z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zaświadczenie o zdobyciu tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym. Tytuł laureata jest najwyższym tytułem, jaki można wywalczyć w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 500 maturzystów z powiatu tureckiego przystąpiło do egzaminu dojrzałości

540 tegorocznych maturzystów z powiatu tureckiego przystępuje w tym roku do egzaminu dojrzałości. Na początku tradycyjnie już mierzą się z językiem polskim. Jutro czeka ich język angielski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wyszynie odbył się apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Maturzyści pożegnali szkolne mury turkowskiego liceum

-I tego właśnie wam życzę, bo jak się ludzie lubią to wtedy życie piękniejsze. Po tylu latach ciężko tak skończyć. Ale jak to się mówi - co złego, to nie my, wspominajcie nas dobrze. Więc ludzie, lubcie się! -mówił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego podczas wzruszającego zakończenia roku absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Przed nimi ostatnie już chwile w murach szkoły z tradycją.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Przed nimi nowy etap życia. Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych zakończyli rok szkolny

-Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek nas już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, a każdy z nas wybiera własną drogę - tymi słowami tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Technicznych w Turku żegnali swoją szkołę, stojąc u progu dorosłości. Uroczyste zakończenie roku dla klas maturalnych miało miejsce w piątek, 28 kwietnia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Turniej tańca w Ósemce

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca, z tej właśnie okazji w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku odbył się turniej tańca przygotowany przez Panią Nikole Rojek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie z mistrzem pszczelarstwa w “Jedynce”

„Miód to zdrowie” to projekt edukacyjny realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku w ramach działań prozdrowotnych. Miód, pszczoły i zawód pszczelarza stał się ośrodkiem zainteresowania uczniów od klasy pierwszej do ósmej. Projekt realizowany był na przestrzeni kilku tygodni. Wytworzyło się duże zainteresowanie miodem i innymi produktami miodowymi, mającymi wpływ na zdrowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Absolwenci z Kaczek Średnich na stacji „Przyszłość”

W piątek, 28 kwietnia tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich stanęli na stacji przyszłość. Od teraz będą wiodły ich drogowskazy do matury, studiów, rodziny, szczęścia, miłości i pracy. Na najlepszych spośród uczniów kończących szkołę czekały wyróżnienia i nagrody.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczniowie ZSR w Kaczkach Średnich w zajęciach z taktyki i szkolenia strzeleckiego

W dniu 26 kwietnia uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego wraz z wychowawcą Moniką Gomółką i nauczycielem - żołnierzem 9 ŁBOT st. chor. szt. Januszem Nowinowskim uczestniczyli w zajęciach z taktyki i szkolenia strzeleckiego.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: O Sejmie wiedzą wszystko

Czym zajmuje się Sejm, ilu jest posłów, z jakich izb składa się polski parlament? Między innymi na te pytania odpowiadali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie, rywalizując w konkursie wiedzy o Sejmie, który odbył się w dniu wczorajszym.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

„Wiosna z techniką” na bogato, czyli Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Z bogatą ofertą Zespołu Szkół Technicznych w Turku zapoznali się uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego. Zwiedzający placówkę mieli okazję nie tylko zobaczyć profesjonalne propozycje obfitujące w ogrom wiedzy, ale również świetnie się bawić.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Recytacja Oksany Zenel oraz prace fotograficzne Vanessy Gryndy z SP 5 nagrodzone w konkursie międzynarodowym

W sobotę, 22 kwietnia 2023 roku, w Kaliszu odbyła się uroczysta gala finałowa XIV Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka ”Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Tegoroczny konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

682 urodziny miasta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Patriotyzmu w tym także patriotyzmu lokalnego trzeba uczyć od najmłodszych lat. Warto, by dzieci już w przedszkolu uczyły się czym jest rodzina, środowisko lokalne, ojczyzna, godło, flaga, język polski. Dlatego też należy celebrować wszystkie święta i rocznice, by zaszczepić u najmłodszych miłość do polskich korzeni i tradycji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.