Brudzew: Światowy Dzień Kota w Szkole Podstawowej

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Znajdziemy wśród nich rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. O kim mowa? Tak, o kotach! 17 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach obchodziły Światowy Dzień Kota.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kształcenie dualne przyszłością Powiatu Tureckiego

W technikach Powiatu Tureckiego można zdobywać przydatne uprawnienia, a z dyplomem potwierdzającym dodatkowe kwalifikacje łatwiej znaleźć dobrą pracę. Nowe wyzwania rynku pracy generują konieczność dostosowania dotychczasowych metod kształcenia do wymagań pracodawców. Takim rozwiązaniem jest między innymi kształcenie dualne, łączące nauczanie teoretyczne z praktycznym (u pracodawców). Młodzi ludzie z Zespołu Szkół Technicznych im. prof. gen. S. Kaliskiego w Turku oraz z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Śr. w ramach dualnego kształcenia uzyskali świadectwa ukończenia szkoleń i kursów, które zwiększają szanse na zatrudnienie w wielu branżach.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół Powiatu Tureckiego

Zdobycie dzięki ciężkiej pracy naukowej Stypendium Prezesa Rady Ministrów to ogromny zaszczyt dla ucznia, jego rodziców, najbliższych oraz dla szkoły. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Bal Karnawałowy w Wyszynie

Karnawał to czas zabaw i bali, także dla najmłodszych. W tym roku ze względu na panującą sytuację każda z grup bawiła się w swojej sali. W tłusty czwartek przedszkolaki z Wyszyny uczestniczyły w długo wyczekiwanym przez nie balu karnawałowym.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zabawa karnawałowa u Misia Uszatka

W Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku w ostatnich dniach dzieci uczestniczyły w zabawie karnawałowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przedszkolaki z „Ósemki” poznają zawody Rodziców

Preorientacja zawodowa polega na przeprowadzaniu działań o charakterze wychowawczym, podejmowanych przez nauczycieli i rodziców, ukierunkowanych na zbliżanie dzieci w wieku przedszkolnym do środowiska pracy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tylko jedna szkoła z powiatu w rankingu Perspektywy 2021. Liceum nadal srebrne

Po raz kolejny w rankingu skupiającym najlepsze licea i technika w Polsce zabrakło turkowskiego technikum oraz ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Srebrną tarczę udało się natomiast utrzymać Liceum Ogólnokształcącemu w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Przedszkolaki z Wyszyny dla Babci i Dziadka

Nawet czas pandemii miłości do babci i dziadka nie zmieni. Pomimo ograniczeń sanitarnych związanych z pandemią przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wyszynie nie zapomniały o swoich babciach i dziadziusiach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Nasi bohaterowie z ZSR w Kaczkach Średnich

Konkurs „Dzisiaj każdy może być bohaterem!” to przedsięwzięcie kulturalne, które w czasie pandemii COVID-19 miało uaktywnić artystycznie dzieci i młodzież, ale przede wszystkim uwrażliwić na relacje społeczne, tak nietypowe w obecnych czasach.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Czy szkoła w Chrząblicach zostanie zlikwidowana? Radni rozpoczęli procedurę

Koszty funkcjonowania oświaty pochłaniają znaczną część samorządowych budżetów. Lokalni włodarze szukają możliwości, dzięki którym w tym zakresie mogłyby powstać oszczędności. W Brudzewie podjęto decyzję o rozpoczęciu procedury likwidacyjnej filialnej szkoły w Chrząblicach.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

18 stycznia wraca nauka stacjonarna. Na początek dla najmłodszych uczniów

Po feriach w szkołach podstawowych będzie możliwa stacjonarna nauka. Na początek dotyczyć ona będzie jednak tylko uczniów klas I-III. - Ta decyzja jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności, w warunkach rozwoju pandemii w Polsce - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

III miejsce uczennicy z ZST w pierwszym ogólnopolskim konkursie zdobienia pierników „Dekor-Piernik-Art”

W dniach od 1 do 21 grudnia 2020 roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zorganizował I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Dekorowania Pierników” Dekor – Piernik – Art.” w formie on-line. Do konkursu zostało zgłoszonych 65 kolorowych, piernikowych dział sztuki z całej Polski, w tym miedzy innymi znalazły się trzy pierniki uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klasy 2 LZ ( Weronika Dębowska, Julia Gralińska) i klasy 3FZ (Anna Misiak), które zostały zgłoszone przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych Marzenę Maćków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kolejny nowy sprzęt do zdalnego nauczania dla I LO w Turku

Koniec roku 2020 dla I LO w Turku okazał się bardzo korzystny. Dziś Dyrektor I LO w Turku P. Danuta Szczepanik oraz Starosta Turecki Dariusz Kałużny dokonali oficjalnego przyjęcia kolejnego nowego sprzętu dydaktycznego, dzięki któremu lekcje on-line prowadzone przez nauczycieli I LO przebiegną znacznie sprawniej.

Tym razem zakupione zostały laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej. Na stan szkoły przyjęto 5 szt. laptopów oraz 5 szt. kamer internetowych ze statywem.

Powyższy sprzęt zakupiono w ramach projektu „Aktywna tablica 2020”, dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego w kwocie 14.000,00 zł oraz środków finansowych z budżetu powiatu w wysokości 4.148,65 zł zł.

Jak zauważył Starosta Turecki Dariusz Kałużny: „ …kolejny raz udowodniliśmy, że Samorząd Powiatu Tureckiego rozwój naszego regionu upatruje również poprzez inwestowanie w edukację…”. Natomiast Dyrektor szkoły p. Danuta Szczepanik nie kryła zadowolenia z pozyskanego nowego nowoczesnego sprzętu, który usprawni nauczanie w czasie pandemii.


źródło: powiat.turek.pl

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Po nowym roku żłobek rozpocznie pracę

Od poniedziałku, 4 stycznia rozpocznie funkcjonowanie pierwszy w gminie Kawęczyn żłobek samorządowy. Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem, w obecności radnych uroczyście poświęcono budynek.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Gm.Turek: Jasełka w Chlebowie

Dnia 22 grudnia dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego w Chlebowie przedstawiły Jasełka. Celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Magia świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu nr 8 w Turku

Czekając na Święta Bożego Narodzenia, jak każdego roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały w Turku wzięły udział w przygotowaniu uroczystości choinkowej. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną odbyła się ona oddzielnie dla każdej grupy wiekowej z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad i dystansu społecznego. Przybył na nią również najbardziej wyczekiwany gość, jakim oczywiście jest Święty Mikołaj, który za każdym razem dumnie wkraczał do pięknie przystrojonej na tę okoliczność sali.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przedstawienie i życzenia dla najbliższych od dzieci

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Razem na święta”

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Każdy z nas powinien być obdarowany ciepłem i dobry słowem. W tym roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Razem na święta”. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnoti kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„#MALI POWSTAŃCY na 102”

W tym roku - 27 grudnia mija 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego . W ramach upamiętnienia tego wydarzenia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przygotował dla uczniów akcję „#MALIPOWSTAŃCYna102 – nie zapominamy o naszych bohaterach!”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

XIV Ogólnopolski Festiwal UNICEF-u

11 grudnia br. odbyło się podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Festiwalu UNICEF-u. W ramach imprezy ogłoszono cykl konkursów dla uczniów szkół podstawowych z całego kraju, (w tym roku w formie zdalnej) których myślą przewodnią była popularyzacja praw dziecka, podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat ochrony prawnej przysługującej z racji bycia niepełnoletnim członkiem społeczeństwa polskiego oraz uwrażliwienie na potrzeby dzieci z całego świata, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.