Udział „Czwórki” w projekcie "Dla lasu, dla ludzi"

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku wzięła udział w projekcie pod hasłem "Dla lasu, dla ludzi". Akcja została zorganizowana przez Lasy Państwowe.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR CKP w Kaczkach Średnich

W środę 16-go września Starosta Dariusz Kałużny i Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich Elżbieta Karwacka spotkali się z Jackiem Korczakiem właścicielem firmy Polsad oraz Agroma S.A. - autoryzowanym dostawcą i przedstawicielem marek: Kubota, Renault Trucks, UniCarriers i Ausa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Tureckiego

W piątek 11-go września odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Tureckiego zorganizowane przez konińską delegaturę Kuratorium Oświaty. Podczas spotkania omówiono aktualny stan prawny w odniesieniu do funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Ścieżka edukacyjna na terenie Przedszkola Gminnego

 W minionym tygodniu, na placu przedszkolnym zamontowane zostały elementy małej architektury służącej edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców gminy Brudzew z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pomoc finansowa dla uczniów niepełnosprawnych

Do 17 września 2020 r. można składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zmiana w Szkole Podstawowej nr 4. Dyrektor Maria Kukulska odeszła na emeryturę

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem. Taki moment nadszedł właśnie w życiu Marii Kukulskiej – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4, która po 41 latach pracy odeszła na emeryturę.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kolejni nauczyciele szkół powiatowych z awansami zawodowymi

Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem na drodze rozwoju zawodowego pedagogów. W tym roku szkolnym do postępowania egzaminacyjnego na wyższy stopień awansu zawodowego przystąpiło dwóch nauczycieli kontraktowych ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Turecki.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: Szkoły gotowe na powrót uczniów. Do oświaty znów trzeba będzie dołożyć

Pierwszy dzień września będzie w tym roku wyjątkowy. Uczniowie powrócą w szkolne mury po dłuższej niż zwykle nieobecności. Nauka odbywać się będzie w warunkach reżimu sanitarnego, a przygotowani muszą być nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale też samorządy, dla których oświata to ciężki orzech do zgryzienia. W gminie Brudzew wiadomo już, że do edukacji trzeba będzie dołożyć kilkaset tysięcy złotych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Burmistrz wręczył nauczycielce akt nadania stopnia awansu zawodowego

Burmistrz wręczył nauczycielce akt nadania stopnia awansu zawodowego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

To była wyjątkowa matura. Uczniowie poznali już wyniki

Tegoroczni maturzyści poznali już wyniki egzaminu dojrzałości. Matura najlepiej wypadła w turkowskim Liceum Ogólnokształcącym, najsłabiej poradzili sobie abiturienci z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Czytaj dalej
  16 komentarze
Etykiety:
16 komentarze

Minister Piontkowski potwierdza: - Pierwszego września uczniowie wracają do szkół

Będziemy przygotowywali się do nowego roku szkolnego, sądzimy, że będzie to już powrót do tradycyjnych, stacjonarnych zajęć w szkołach - mówił podczas dzisiejszej (5 sierpnia) konferencji minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 
 
Minister określił zajęcia stacjonarne jako najskuteczniejszą formę edukacji dzieci i młodzieży. Okres pandemii pokazał, że nowoczesne narzędzia co prawda umożliwiają kontakt na odległość, ale bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem nie jest w stanie zastąpić nawet najnowocześniejsza technologia. Właśnie to zdecydowało, że mimo trwającej pandemii 1 września uczniowie powrócą do szkół. 
 
Zapewne teraz zaczną rodzić się pytania czy szkoły, a tak naprawdę samorządy są przygotowane na ponowne uruchomienie stacjonarnej nauki. Właśnie o to dopytywał podczas ostatniej sesji rady gminy Kawęczyn Sylwester Przyłęcki. - Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie na miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego, jak będą wyglądać dni 30, 31 sierpnia i 1,2 września. Rozumiem Ministerstwo Edukacji Narodowej, żeby nauka odbywała się w szkole, ale jak widzimy ile jest zakażeń codziennie 500-600 i do tego liczby na kwarantannie przybywają to nie umiem odpowiedzieć. My się przygotowujemy do normalnego roku szkolnego - mówił wówczas wójt Jan Nowak.
 
Szkoły, tak jak wcześniej już zapowiadano rozpoczną pracę w nowym reżimie sanitarnym, według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. 
  0 komentarze
0 komentarze

Z polskiego najlepiej w Turku, z matematyki w Dobrej. Znamy wyniki egzaminu ósmoklasistów w powiecie tureckim

Uczniowie z Turku najlepiej poradzili sobie z egzaminem z języka polskiego, a w testach z matematyki lepiej poradzili sobie ósmoklasiści z gminy Dobra. Średnie wyniki dla powiatu tureckiego są zbliżone do tych, jakie uzyskali absolwenci podstawówek w całej Wielkopolsce.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Turku przykładem dla Wielkopolski

Nowoczesna stołówka, jadalnia i świetlica, sala doświadczania świata, sala terapii biofeedback, a także siłownia zewnętrzna - tak w ciagu ostatnich miesięcy zmienił się Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. O zrealizowanych dzięki środkom zewnętrznym i własnym projektach rozmawiano podczas spotkania z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Tradycyjnie, kiedy w wakacje nie ma dzieci w szkołach i przedszkolach, Miasto wykorzystuje ten czas na przeprowadzenie remontów, napraw bądź modernizacji obiektów oświatowych. W tym roku planowane są prace o wartości ponad 500 tys. zł.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławowscy ósmoklasiści pożegnali szkolne mury

26 czerwca pożegnali się ze swoja szkołą władysławowscy ósmoklasiści. Z uwagi na obostrzone warunki sanitarne pożegnanie przybrało nieco inną formę niż ta tradycyjna. Mimo to był to czas podsumowań, refleksji, ale i nadziei na przyszłość. Uczniowie przygotowali krótką akademię okolicznościową dotyczącą ich przemyśleń, a także planów związanych z edukacją. Ósmoklasiści przyjęli też gratulację od pani wójt Elżbiety Klanowskiej, pani dyrektor Urszuli Maciejewskiej i pani przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców – Joanny Walczak.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Ostatni raz z moją klasą Już pożegnać czas mych przyjaciół (Sławomir Załeński)

Maseczki, dystans, rezygnacja z tradycyjnego uścisku dłoni. W takiej atmosferze odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie kończące rok szkolny 2019/2020. Te niedogodności nie odebrały spotkaniu klas ósmych satysfakcji z odniesionych sukcesów, dumy z otrzymanych świadectw i wzruszeń, które towarzyszą pożegnaniom. Absolwenci podkreślali, że doceniają możliwość odebrania świadectw i nagród, pomimo trudnej sytuacji i spotkania w ograniczonym gronie. A było kogo nagradzać:

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Premier zapowiedział, że od września uczniowie wrócą do szkół

Rok szkolny dobiega końca. Wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądać powrót do nauki. Na antenie Radia Łódź premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci i młodzież we wrześniu wrócą do szkolnych ławek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Egzamin ósmoklasisty w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku

W Szkole Podstawowej Specjalnej w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 roku odbył się Egzamin ósmoklasisty, zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zostały zawarte w opracowanym przez placówkę dokumencie: Wytyczne o sposobie organizowania i przeprowadzania Egzaminu Ósmoklasisty w Szkole Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy do #SuperKoderów!

Do programu #SuperKoderzy Szkołę Podstawową nr 1 w Turku zgłosiły dziewczęta z klasy 7c: Nina Misiek i Barbara Maleta pod kierunkiem p. Emila piekarczyka.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gran Prix dla Adama Nejme za "Nie ma dymu bez ognia"

„Nie ma dymu bez ognia” to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix .

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.