Stypendium Ambro Logistics dla uczniów ZST w Turku

Dobra współpraca Zespołu Szkół Technicznych w Turku z firmą Ambro trwa już od wielu lat i polega m.in. na organizacji przez firmę praktyk dla uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz prezentacji zakładu gościom ZST z europejskich szkół – w ostatnich latach byli to nauczyciele z Hiszpanii i Czech.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Policjantka na wakacjach uratowała półtoraroczne dziecko

Policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku podkom. Marzena Kwaśna, w czasie wolnym od służby, podczas pobytu na wakacyjnym wypoczynku, słysząc wołanie o pomoc, zareagowała udzielając pierwszej pomocy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przedszkole nr 8 obchodzi Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W środę, 20 września w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

W Zespole Szkół Technicznych odczytano „Nad Niemnem”

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wspólnie z nauczycielami i dyrekcją także włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Literackie spotkanie zorganizowano w środę, 20 września.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„Nad Niemnem” w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku

W tym roku już po raz 12 odbyła się coroczna akcja „Narodowe Czytanie”. Do inicjatywy przyłączyły się między innymi szkoły średnie w tym I Liceum Ogólnokształcące w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Rozpoczęcie roku szkolnego w Turku

812 przedszkolaków i 2054 uczniów rozpoczęło dzisiaj rok szkolny 2023/2024 w jednostkach prowadzonych przez Miasto Turek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Wiekopomne wydarzenie, czyli nowa sala gimnastyczna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piekarach

W nowy rok szkolny z nową, funkcjonalną i piękną salą gimnastyczną. Wyjątkowy dzień mieli okazję przeżyć uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piekarach. Marzenia się spełniły, a wielkiej radości i uśmiechów tego dnia nie krył nikt.

Czytaj dalej
  8 komentarze
8 komentarze

Marzenia się spełniają. Sala sportowa przy turkowskim liceum oddana do użytku

-Dokonuje się rzecz wielka. Nadeszła długo wyczekiwana chwila, w której mam zaszczyt z nieukrywanym wzruszeniem uczestniczyć i powitać państwa w tej pięknej wymarzonej sali gimnastycznej w I Liceum w Turku - tymi słowami dyrektor turkowskiego "Ogólniaka" Danuta Szczepanik otworzyła uroczystość oddania do użytku nowej sali sportowej.

Czytaj dalej
  10 komentarze
10 komentarze

Plany i zadania na nowy rok szkolny w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych

Podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych uroczyście powitali nowy rok szkolny. Będzie on dla nich okresem pełnym intensywnego rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Placówkę w ten czas wprowadzi nowy dyrektor, Sławomir Kosobudzki.
 
Czytaj dalej
  12 komentarze
12 komentarze

W nowy rok szkolny z nową panią dyrektor. Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Technicznych

- To dziś, 4 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Jestem przekonana, że czas wakacji, czas relaksu i wypoczynku pozwolił wam nabrać sił, by ze zdwojoną energią rozpocząć kolejne wyzwania związane z pracą i nauką - mówiła Aneta Kurzawa, nowa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku uroczyście rozpoczynając nowy rok szkolny. Nie zabrakło też podziękowań dla jej poprzedniczki, Wioletty Adamiak. 
 
Czytaj dalej
  8 komentarze
8 komentarze

Licealiści powrócili w szkolne mury. Wśród nich ponad 300 pierwszaków

W podniosłej atmosferze towarzyszącej rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku powrócili w szkolne mury. Wśród nich jest 376 pierwszoklasistów.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczniowe z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich powitali nowy rok szkolny

Uczniowie, nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy placówek edukacyjno-wychowawczych z Kaczek Średnich rozpoczęli nowy rok szkolny mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. Następnie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024. Na placu szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja roku oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kolejny rok współpracy z „Terytorialsami” w Kaczkach Średnich

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich Elżbieta Karwacka oraz dowódca 12. WBOT płk Dariusz Wyrzykowski podpisali porozumienie dotyczące dalszej współpracy. Uczniowie znów zdobywać będą wiedzę pod patronatem „Terytorialsów”.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Dorota Młynarska wprowadzi „Kasztanowe Ludki” w rok jubileuszu

Podczas odbywającej się w środę (30 sierpnia) sesji rady gminy Kawęczyn oficjalnie powierzono obowiązki dyrektora Przedszkola Gminnego „Kasztanowe Ludki” Dorocie Młynarskiej. To ona wprowadzi placówkę w kolejne 50 lat istnienia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Nowi nauczyciele mianowani w miejskich szkołach i przedszkolach

Dziesięciu nowych nowych nauczycieli mianowanych odebrało w turkowskim magistracie akty awansu zawodowego. Gratulacje osobiście złożył im burmistrz Romuald Antosik. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Awans zawodowy nauczycieli szkół prowadzonych przez Powiat Turecki

Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem na drodze rozwoju zawodowego pedagogów. W tym roku szkolnym do postępowania egzaminacyjnego na wyższy stopień awansu zawodowego przystąpiło dziesięcioro nauczycieli kontraktowych ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Turecki.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Malanów: Niemal 90 stypendystów, czyli wyjątkowa sesja rady gminy

Podczas czwartkowej (27 lipca) sesji rady gminy Malanów, która wyjątkowo miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Malanowie uroczyście wręczono stypendia dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i stypendiów za szczególne osiągnięcia naukowe. Takie wyróżnienia otrzymało łącznie 89 osób.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wszyscy mali turkowianie przyjęci do przedszkoli i szkół

Zakończył się nabór do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Turek. Wszystkie dzieci zamieszkałe w Turku, których rodzice złożyli wniosek w rekrutacji, znalazły miejsce w turkowskich placówkach.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Powierzenie obowiązków dla dwóch nowych dyrektorów

Zarząd Powiatu Tureckiego oficjalnie powierzył obowiązki nowym dyrektorom dwóch powiatowych placówek. Chodzi o Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz turkowski Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Najlepsi absolwenci z gminy docenieni

Wtorkowa (18 lipca) sesja rady gminy Przykona była okazją do tego, aby w szczególny sposób docenić tegorocznych absolwentów szkół średnich, którzy w ostatnim roku szkolnym wykazali się świetnymi wynikami. Troje tegorocznych maturzystów - mieszkańców gminy Przykona otrzymało specjalne stypendia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.