Władysławowscy ósmoklasiści pożegnali szkolne mury

26 czerwca pożegnali się ze swoja szkołą władysławowscy ósmoklasiści. Z uwagi na obostrzone warunki sanitarne pożegnanie przybrało nieco inną formę niż ta tradycyjna. Mimo to był to czas podsumowań, refleksji, ale i nadziei na przyszłość. Uczniowie przygotowali krótką akademię okolicznościową dotyczącą ich przemyśleń, a także planów związanych z edukacją. Ósmoklasiści przyjęli też gratulację od pani wójt Elżbiety Klanowskiej, pani dyrektor Urszuli Maciejewskiej i pani przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców – Joanny Walczak.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Ostatni raz z moją klasą Już pożegnać czas mych przyjaciół (Sławomir Załeński)

Maseczki, dystans, rezygnacja z tradycyjnego uścisku dłoni. W takiej atmosferze odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie kończące rok szkolny 2019/2020. Te niedogodności nie odebrały spotkaniu klas ósmych satysfakcji z odniesionych sukcesów, dumy z otrzymanych świadectw i wzruszeń, które towarzyszą pożegnaniom. Absolwenci podkreślali, że doceniają możliwość odebrania świadectw i nagród, pomimo trudnej sytuacji i spotkania w ograniczonym gronie. A było kogo nagradzać:

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Premier zapowiedział, że od września uczniowie wrócą do szkół

Rok szkolny dobiega końca. Wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądać powrót do nauki. Na antenie Radia Łódź premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci i młodzież we wrześniu wrócą do szkolnych ławek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Egzamin ósmoklasisty w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku

W Szkole Podstawowej Specjalnej w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 roku odbył się Egzamin ósmoklasisty, zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zostały zawarte w opracowanym przez placówkę dokumencie: Wytyczne o sposobie organizowania i przeprowadzania Egzaminu Ósmoklasisty w Szkole Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy do #SuperKoderów!

Do programu #SuperKoderzy Szkołę Podstawową nr 1 w Turku zgłosiły dziewczęta z klasy 7c: Nina Misiek i Barbara Maleta pod kierunkiem p. Emila piekarczyka.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gran Prix dla Adama Nejme za "Nie ma dymu bez ognia"

„Nie ma dymu bez ognia” to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix .

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych . Udział w nich wymaga od ucznia – jaki i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ósmoklasiści rozpoczynają ważne egzaminy. Dziś język polski

Po maturzystach przyszedł czas na ósmoklasistów. Punktualnie o godz. 9.00 w całym kraju rozpocznie się egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową. W Turku przystąpi do niego ponad 220 osób.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nadgodziny dla nauczycieli zgodnie z wykazami od dyrektorów

Zdalne nauczanie w czasie pandemii koronawirusa ma także swoje odbicie w budżetach samorządów. Podczas sesji rady gminy w Malanowie zapytano wójta o wypłatę nadgodzin dla nauczycieli. 
 
 - Płacimy nadgodziny, które wykazują dyrektorzy, a bardziej realnie mówiąc, jedna szkoła wykazuje dalej zero. Prosiłem, żeby tego zera nie było, trochę przez kulturę w stosunku do innych nauczycieli i sprawiedliwość społeczną, chociaż takiej nigdy nie było - tłumaczył wójt Ireneusz Augustyniak. Jak dodał wójt gminy Malanów, dyrektor wspomnianej szkoły twierdzi jednak, że nie chce nikogo wyróżniać, ponieważ wszyscy pracują tak samo dobrze. Ireneusz Augustyniak zapowiedział zatem, że spróbuje nauczycieli z tej szkoły docenić w inny sposób, być może dodatkiem motywacyjnym.
 
W dwóch pozostałych szkołach na terenie gminy Malanów nadgodziny są. W Szkole Podstawowej w Dziadowicach wykazano ich mniej niż w kwietniu, a w Malanowie nieco więcej. Niestety, jak poinformował wójt, jeden z nauczycieli wychowania fizycznego poinformował dyrekcję, że jeśli nie otrzyma wynagrodzenia za dodatkowe godziny, to sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
  13 komentarze
13 komentarze

Nauka zdalna trwa. Kolejne komputery trafią do uczniów

Do szkół w naszym powiecie trafiły kolejne komputery zakupione dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Tym razem są to placówki położone w gminach Malanów i Władysławów.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Brudzew: Konkurs plastyczny z okazji 100. rocznicy Jana Pawła II

W poniedziałek 18 maja 2020 roku na całym świecie obchodzono 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ze względu na panujące warunki epidemiczne nie było możliwe zorganizowanie uroczystości w szkole, która miała uświetnić ten wyjątkowy dzień. Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach przenieśli się do przestrzeni internetowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, Amelia Ulańska osiągnęła sukces w konkursie plastycznym #OSEWyzwanie pt. "Smart szkoła", dzięki czemu pracownia informatyczna szkoły wzbogaciła się o 16 nowych notebooków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczniowie z „Czwórki” uczcili 100. rocznicę Świętego Jana Pawła II- Papieża Polaka

18 maja 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin wielkiego rodaka Papieża- Jana Pawła II. Jest to szczególny dzień w życiu naszego narodu, a także świata. Święty Jan Paweł II poruszał i porusza umysły i serca wszystkich, którzy Go poznali i poznają.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Europy oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynie

W związku z tym, że 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy wychowawcy świetlicy szkolnej, nauczyciele języków obcych i pedagog postanowili zorganizować to wydarzenie w formie zdalnej. Do udziału zaproszeni byli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Laptopy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku

W czwartek, 7 maja 2020r w ramach „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020” grupa uczniów (17 dzieci kwalifikujących się do wypożyczenia ) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku otrzymała poleasingowe laptopy z nowym oprogramowaniem Office 2019.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczniowie liceum pożegnali szkolne mury. Powrócą na maturę

Absolwenci turkowskiego liceum ogólnoksztłcącego koniec szkoły wspominać będą inaczej niż ich starsi koledzy. Świadectwa odbierali pojedynczo, ale nie szczególne okoliczności nie odebrały uroczystego charakteru temu wydarzeniu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Święto Patrona w „Czwórce” inne niż zawsze

30 kwietnia przypada 27. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 4 w Turku imienia gen.M. M. Smorawińskiego. Tego roku ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w kraju i na świecie Święto obchodzone było inaczej niż zawsze.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Święto Narodowe Trzeciego Maja, czyli Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętnia rocznicę ustanowienia Konstytucji w 1791 roku. Data 3 maja 1791 roku jest przełomowa dla Polski i Europy. Nasza Konstytucja była pierwszym takim dokumentem ustanowionym na Starym Kontynencie i drugim ustanowionym na świecie - tuż za Ustawą Zasadniczą Stanów Zjednoczonych. Dzień Konstytucji 3 Maja w Polsce jest obchodzony od 1919 roku, jednak w okresie PRL-u został zniesiony, a następnie, w 1990 roku, przywrócony.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zdalne lekcje do 24 maja. Matury na początku czerwca

Maturzyści napiszą egzamin dojrzałości 8 czerwca, ale części ustnej nie będzie. Minister Edukacji Narodowej podał także termin egzaminu ósmoklasistów. Szkoły, przedszkola, żłobki i kluby dziecięce pozostają zamknięte do 24 maja.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Maturzyści kończą naukę i czekają na termin egzaminu dojrzałości

Dziś kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Nie będzie jednak wspaniałych uroczystości i oficjalnego wręczenia świadectw. Jak zatem będzie przebiegać zakończenie roku dla absolwentów szkół średnich w powiecie tureckim?

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.