Koncert Walentynkowy w I LO z akcentem charytatywnym

Koncert dla Wiktora Bergandego

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego to osoby, nie tylko zdolne i pełne pasji. Posiadają one również wiele wrażliwości, co udowodnili po raz kolejny. Tym razem właśnie z inicjatywy wychowanków placówki odbył się Koncert Walentynkowy z wyjątkowym akcentem charytatywnym.

Wydarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. 14 lutego w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Uczniowie zaprezentowali znane piosenki o miłości. Wśród nich znalazły się melodie klasyczne oraz te popularne choćby z filmów. Koncert trwał kilka godzin lekcyjnych, a na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele oraz wielu zaproszonych gości. Wszystko zorganizowano nie tylko z myślą o zakochanych, ale również wspaniałym chłopcu, który potrzebuje wsparcia.

9-letni Wiktor Bergandy cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech. Kiedy zaśnie, przestaje myśleć, w tym zapomina też oddychać. Tak naprawdę Wiktor w każdej chwili może umrzeć, kiedy respirator zawiedzie (a niestety, były już przypadki, kiedy zawodził, na szczęście szybka reakcja rodziców uratowała chłopca). Tylko kosztowna operacja wszczepienia stymulatora oddechu może sprawić, że odetchną z ulgą.

Podczas wydarzenia odbyły się licytacje podczas których nabyć można było między innymi karnety na siłownię, termy Uniejów, voucher Na pizzę, książki sprzęt AGD, przybory szkolne czy kwiaty.

Sponsorzy stanęli na wysokości zadania. Byli to między Bar Europejski, Barber Shop BGH, Marek Kujawa, Alina Wąsikowska, Klasa 2A, Aneta Urbaniak, Pojedzonem Hollywood Beauty, Restauracja Hacjenda, Bank PKO BP, poseł Ryszard Bartosik, Starostwo Powiatowe w Turku ze starostą Dariuszem Kałużnym, Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik, Muzeum Miasta Turku, Pizza Fabrico, Urząd Miasta w Uniejowie, Euro-Kwiat, Kwiaciarnia Fantazja, Lush Life, Sekret Piękna, Salon Urody Anna, Fitness Planet, Immagini, Studio Diament, Michalina Drzewiecka, Bank Millennium, Kredka, Kasa Stefczyka, PPHU Unicorn T&T, Pizzeria Remi, Beef Burger, Pasta Manana.

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!
Twój e-PIT - nowości w usłudze

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.