Dzień Dziecka w SP1 „ edukacyjnie i sportowo”

dzieci

To, że nauka nie musi być nudna wiedzą doskonale uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przy ul Parkowej. 30 maja podczas rajdu edukacyjno-sportowego „ Szkoła Marzeń” z okazji Dnia Dziecka przekonały się o tym również klasy szóste zaproszone do wspólnej zabawy.

Na terenie Parku im. Żerminy Składowskiej oraz nowego boiska sportowego  odbył się rajd,  który był zarówno  rywalizacją naukowo-sportową,  jak też  wspaniałą zabawą i całkowicie innym spojrzeniem na sposoby zdobywania wiedzy.
10 różnorodnych stanowisk od czysto naukowych, poprzez patriotyczne oraz sportowe stanowiło arenę,  na której walczono o nagrodę Dyrektora Szkoły pani Elżbiety Pokojowej. W tym roku były to lody dla trzech pierwszych klas w ogólnej klasyfikacji, co przy upalnej pogodzie jeszcze bardziej spotęgowało rywalizację.
Wśród 18 startujących klas pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły Marzeń zdobyła rewelacyjna  klasa 6 d wyprzedając  klasę 2b i 2a z oddziałów gimnazjalnych . Wszystkie kasy zdobyły po 70 pkt. Ale to 6 d miała wśród nich największą frekwencje 86 %.
To jednak  jeszcze nie koniec obchodów Dnia Dziecka w „Jedynce”.  Stowarzyszenie Kopernik Plus zorganizowało dla uczniów SP 1 w dniu 1 czerwca wyjazd do Łodzi na mecze Ligi Narodów w piłkę siatkową pomiędzy reprezentacją Polski  i  Francji oraz Niemiec  i Chin.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Turku ...
TS: STOP dla zwijania Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.