Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przedstawiciel ambasady amerykańskiej David Orton zawitał do I LO

ameryka

Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im.Tadeusza Kościuszki w Turku angielski znają znakomicie. Udowodnili to podczas spotkania z przedstawicielem ambasady amerykańskiej, który przedstawił wykład właśnie w tym języku.

David Orton odwiedził I Liceum Ogólnokształcące 6 czerwca. W spotkaniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele, którzy korzystając z okazji nie tylko czerpali wiedzę, ale również szlifowali język angielski. Przedstawiciel ambasady amerykańskiej przeprowadził wykład poświęcony obchodom stulecia państwa polskiego oraz stosunkom polsko -  amerykańskim.

Jak stwierdził, powiązania między dwoma krajami są silne i mają głębokie korzenie. Sam David Orton poślubił poznaną we Francji Polkę i ma matkę również tej narodowości. 

Opowieści, których uczniowie słuchali z zaciekawieniem było wiele. Historia przeplatała się z obecnym życiem dzięki czemu wychowankowie szkoły lepiej przyswajali wiedzę. W kierunku słuchaczy padało również wiele pytań z którymi rzecz jasna należało poradzić sobie w języku angielskim. Uczniowie znakomicie dali sobie radę udowadniając tym samym, że nauka „nie poszła w las”.

Przykona: Podziękowania dla Władysława Misiaka z o...
Magda Filipiak z Tura1921 zagra o mistrzostwo Pols...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.