Doradztwo edukacyjno – zawodowe w SP 5

Doradztwo-edukacyjno

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego uczniowie klas trzecich Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyli w licznych wycieczkach do lokalnych zakładów pracy celem zapoznania się z ciekawym miejscem pracy, zasadami funkcjonowania firm oraz wymagań przyszłego pracodawcy.

Spotkania związane były z wyborem przyszłej szkoły, zawodu i dalszej kariery zawodowej. Odwiedziliśmy takie zakłady jak:
1. EK Elektrokabel Fabryka kabli, gdzie gimnazjaliści mogli zaobserwować proces powstawania kabla, który jest używany, np. w budownictwie domów.
2. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie strażacy zapoznali naszych uczniów z zasadami rekrutacji do straży oraz opowiedzieli o zadaniach straży w naszym powiecie.
3. Komendę Powiatową Policji w Turku gdzie uczniowie poznali zasady rekrutacji do  policji i uzyskali wiedzę na temat ograniczeń związanych z odpowiedzialnością wobec prawa.
4. Spotkanie z właścicielami firmy Midway Paintball – czyli jak to jest z własnym biznesem. Panowie wyjaśnili, co to jest ZUS, US oraz VAT.
5. Uczniowie zwiedzili zakład produkcji samochodów VW w Poznaniu, była to wycieczka długo wyczekiwana przez gimnazjalistów. W zakładzie zaobserwowali proces powstawania samochodu marki VW Caddy oraz T4. Poza tym odwiedzili stary rynek w Poznaniu.
 

Przyjemne z pożytecznym
Andrzej Styczyński: „Nie idziemy do rządu dla pien...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.