Absolwenci z Kaczek Średnich zakończyli rok szkolny

ZSR Kaczki Średnie

Chociaż niemal przez cały rok szkolny uczyli się wirtualnie, zakończenie edukacji dla absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich miało już całkowicie realny wymiar. Nie brakowało ciepłych słów od dyrekcji i nagród dla najzdolniejszych uczniów.

- Wynosicie wiedzę, umiejętności, ale również szacunek dla drugiego człowieka, to jest bardzo ważne, bo pomocna dłoń wyciągnięta do drugiej osoby w dzisiejszych czasach jest na wagę złota, zwłaszcza w tych trudnych czasach i w tym trudnym okresie, w jakim teraz musieliśmy się odnaleźć. Jeśli będziecie wiedzieć dokąd płyniecie w swoim życiu, to sprzyjające wiatry będą wam wiały - mówiła do młodzieży dyrektor Elżbieta Karwacka.

Dyrektor wspominała również akcję charytatywną dla Bogumiły Piorunowskiej, dzięki której zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogli spotkać się już nie tylko wirtualnie i wspólnie przygotować koncert. - Działanie było przepiękne, podziękowania ze strony pani Bogusi gorące. To, co się zadziało to było piękne, buduje mnie, cieszy mnie niezmiernie i mydle, że ta młodzież, która wychodzi z tej szkoły jest naprawdę młodzieżą ukształtowaną - dodała dyrektor.

Dla najzdolniejszych uczniów przygotowano tradycyjnie już nagrody. Dodatkowo każdy z wójtów i burmistrzów powiatu tureckiego ufundował upominki dla najlepszego ucznia ze swojej gminy. Specjalne listy gratulacyjne trafiły również do rąk rodziców w prymusów. Młodzi ludzie szczęśliwi opuścili szkolne mury. Większość z ich już po majówce ostatni raz zasiądzie w ławkach, aby przystąpić do egzaminu dojrzałości.

fot.M.JAC


Wideo: „Zanocuj w lesie” także w Nadleśnictwie Tur...
Święto Patrona Szkoły w „Czwórce”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.