Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ahoj przygodo! Uczniowie szkół ponadpodstawowych rozpoczynają wakacje

Nagrody

W piątek, 25 czerwca, uczniowie liceów i techników z terenu powiatu tureckiego zakończyli kolejny nietypowy i pełen wyzwań rok szkolny. Pandemia koronawirusa dała się odczuć zarówno im jak i nauczycielom. Po rozdaniu świadectw i okolicznościowych dyplomów wszyscy oni rozpoczęli zasłużone wakacje.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich tłumnie przybyli w piątek 25 czerwca do swoich placówek. Nie było już dzwonków, pisania notatek, odpytywania i sprawdzianów. Każdy pojawił się tam, aby odebrać świadectwo ukończenia kolejnej klasy. Za względu na panujące wciąż obostrzenia sanitarne w szkołach nie odbywały się ogólne uroczystości. Każda z klas miała kameralne spotkanie z wychowawcą.

- Miło nam poinformować, że wielu naszych uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem i liczne nagrody za bardzo dobre wynik w nauce i osiągnięcia w konkursach – podało ZST Turek na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając, że część nagród zostało ufundowanych przez Energa Operator SA i firmę Bosh Junkers.

W trakcie uroczystości we wszystkich szkołach wręczone zostały także wyróżnienia i okolicznościowe listy dla najlepszych uczniów od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika, który sam przed laty ukończył szkołę w Kaczkach Średnich. Tam też wczoraj minister pojawił się osobiście, gdzie uhonorował Kingę Szczepańską, Joannę Jeżak, Weronikę Śmigielską, Kacpra Perlicha oraz Michała Charuba i Kacpra Bartczaka.

W ZST w Turku nagrodę tą otrzymał Bartosz Kurpik, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole – 6.0, a w LO im. Tadeusza Kościuszki Tomasz Rajczyk i Patryk Jesiołowski.

Oczywiście w trakcie wydarzeń wręczono szereg innych nagród i wyróżnień, których teraz w jednym artykule nie sposób wymienić. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobytych wyników w nauce i promocji do następnej klasy. Życzymy Wam odpoczynku i aby te wakacje były czasem przygód, które będziecie pamiętać do końca życia.

fot. I LO, ZST, ZSR
„Wakacje z WOT” wystartowały!
OSP Turek dla Nowej Białej. Pomagamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ciekawski w sobota, 26 czerwca 2021 11:19

Proponuję ogłosić konkurs (to w szkołach jest zawsze na topie) na najbardziej upolitycznioną szkołę. Albo niech redakcja zrobi sondaż na głównej:
1. ZSR Kaczki.
2. ZST Turek.
3. LO Turek.
Ciekaw jestem wyników

Proponuję ogłosić konkurs (to w szkołach jest zawsze na topie) na najbardziej upolitycznioną szkołę. Albo niech redakcja zrobi sondaż na głównej: 1. ZSR Kaczki. 2. ZST Turek. 3. LO Turek. Ciekaw jestem wyników ;)
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.