Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile 2022”

Żonkile 2022

Akcja „Żonkile” to ważny projekt społeczno – edukacyjny, przypominający o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Co roku organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. W jej obchody kolejny raz włączyli się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku.

Żółty żonkil stał się symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związany jest z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznicę powstania składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Akcji przyświeca hasło „ Łączy nas pamięć”. W jej ramach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku przeprowadzono zajęcia o tematyce upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez organizatora. Uczniowie obejrzeli też adaptacje opowiadań "Strasznie strasznie" i "Prawdziwi przyjaciele”.

Organizatorami z ramienia placówki były: Dagmara Dróżdż , Anna Pawlak, Katarzyna Czerniak.
Władysławów: Groźny wypadek w Leonii. Osobówka ude...
Malanów: Nie żyje Józef Drygała - wieloletni sołty...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.