Angielski bez końca, czyli językowe zmagania w Liceum Ogólnokształcącym

I LO Turek

Uczniowie turkowskich szkół mogą pochwalić się doskonałą znajomością języka angielskiego. Udowodnili to wczoraj, tj. 24 listopada podczas konkursu English Non-Stop. Z cała pewnością można powiedzieć, że znajomość języka, kultury i kraju może imponować.

Konkurs English Non-Stop tradycyjnie już odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Impreza ta została zorganizowane przez zespół nauczycieli języka w składzie Karolina Gryczyńska, Katarzyna Jurkiewicz, Paulina Karbowa, Katarzyna Kąciak, Karolina Kusz, Cezary Marczyński, Agnieszka Pawlak, Magdalena Raszewska, Sylwia Rosicka, Katarzyna Wasińska, Dorota Walczak oraz Olga Wojtkowiak.

Głównym celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiaty tureckiego.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn. Były to reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Szkoły Podstawowej w Żukach, Szkoły Podstawowej w Przykonie, Szkoły Podstawowej w Słodkowie oraz sześć drużyn z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Zadania konkursowe przygotowano z zakresu wszystkich sprawności językowych, a także zagadnień dotyczących kultury krajów anglojęzycznych. Dzięki współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Koninie prezentację na temat kultury Australii wygłosił dr Marek Derenowski, wykładowca ANS w Koninie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Nagrody dla najlepszych wręczyła profesor Akademii Nauk Stosowanych w Koninie dr Karina Zawieja-Żurowska.

Należy nadmienić, że prace oceniała komisja w skład której weszli nauczyciele oraz opiekunowie uczniów biorących udział w imprezie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i umiejętnościami pracy w grupie.

Gratulujemy!

źródło: I LO Turek
 
Malanów: Radni głosowali nad nowymi stawkami podat...
Dowiedz się, dlaczego warto bawić się z psem i kot...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.