Aniołkowe Granie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

Aniołkowe Granie
Projekt „Aniołkowe Granie” realizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku od lat propaguje ideę rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci , młodzieży, rodziców i placówek opiekuńczych. Niezwykle ważnym aspektem projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie” jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym. Wzruszający koncert tradycyjnie już przygotowano na moment przez Bożym Narodzeniem. 
 
Zaproszonych gości wśród których znaleźli się Edyta Michalak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, Justyna Jasak i Daria Iglikowska wraz z wychowankami z Domu dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich powitała pani Agnieszka Idzikowska, zapraszając na wspaniały  program artystyczny – teatr cieni. Świąteczny nastrój podkreślały uroczyste stroje dzieci oraz przepiękna bożonarodzeniowa dekoracja sali. Podczas inscenizacji swoje umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica klasy trzeciej szkoły podstawowej Julia Stusek wykonując pastorałki: „Maleńka Miłość” oraz „Oj Maluśki Maluśki”. Piosenkę angielską „Last Christmas” oraz kolędę „Gdy śliczna Panna” usłyszeliśmy w wykonaniu Łukasza Góreckiego ucznia klasy siódmej szkoły podstawowej. Anioły zaprezentowały układ taneczny z parasolką. Po występie Sławomir 
Kosobudzki – dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku obdarował gości i rodziny zastępcze szczególnymi prezentami. Były to Anioły z makramy wykonane przez nauczycieli ZPEW. Był to wieczór pełen radości, wzruszeń i wrażeń. 
 
Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: Agnieszka Krzyżanowska, Magdalena Mizerkiewicz, Katarzyna Czerniak, Aneta Wieczorkiewicz, Karolina Pietrzak, Paulina Papierkowska.
Czas prezentów i nagród. Mikołaj z technikum z wiz...
Władysławów : Anielska Paczka trafiła do najmłodsz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.