Anna Misiak finalistką XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Anna Misiak

W dniu 3 marca odbył się centralny etap XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym wzięło udział 104 uczniów szkół średnich z całej Polski. Reprezentantką naszej szkoły była Anna Misiak z klasy 4 technikum żywienia i usług gastronomicznych, która została finalistką olimpiady.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią tematem wiodącym tegorocznej edycji olimpiady było: „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”. Część pisemna etapu centralnego odbyła się w formie testu on-line i została przeprowadzona przez Centrum Egzaminów Testowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Eliminacje centralne polegały na rozwiązaniu 70 zadań wielokrotnego wyboru i przyporządkowania, dotyczących żywienia człowieka, chemii, biologii i technologii gastronomicznej.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest trzystopniowa. W eliminacjach okręgowych, które odbyły się w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego, Ania zdobyła I miejsce w okręgu- Poznań.

Serdecznie gratulujemy Ani uzyskanych wyników, a innych uczniów naszej szkoły zachęcamy do startu w olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym. Uczennicę do olimpiady przygotowywała pani Karolina Łajdecka.


Turkowska Grupa Wsparcia niesie pomoc Ukrainie
Nocne Szkolenie Samurajów

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Człowiek w czwartek, 10 marca 2022 18:35

Gratulacje dla pani Anny.

Gratulacje dla pani Anny.:)
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.