„Bezpiecznie na drodze” czyli miasteczko ruchu drogowego w SP 1

SP1 Turek

Nietypowe zajęcia odbyły się dzisiaj, tj. 22 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

O tym , jak „Bezpiecznie na drodze” poruszać się dowiedzieli się wychowankowie jednej z turkowskich szkół. Wydarzenie miało miejsce w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Miasteczko ruchu drogowego powstał dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Koninie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Turku oraz Burmistrza Miasta Turku.

Dla uczniów z klas od I do V przygotowano zajęcia podnoszące świadomość bezpieczeństwa poprzez zabawę. Wychowankowie placówki mieli okazję przetestować swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i przekonać się jak działa ona w praktyce.

Najlepsi uczniowie odebrali nagrody rzeczowe z rąk zastępcy dyrektora WORD w Koninie Mariusza Seńko, który jak powiedział dzięki wydarzeniu każdy mógł dowiedzieć się jak bezpieczeństwo poprawia sygnalizacja świetlna, dlaczego tak bardzo potrzebne są odblaski oraz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

fot. SP 1 Turek


Stypendium dla przyszłych lekarzy zachętą do pracy...
Wraca oddział wewnętrzny. Będzie też kolejna karet...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.