Bezpieczny powrót do szkoły. Jest harmonogram ministerstwa, a w nim szczepienia dla uczniów

Szkoła

W tym tygodniu rozpoczęło się dostarczanie do szkół materiałów dotyczących bezpiecznego powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach od 1 września. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało podejmowanie działań, które w znaczny sposób przyczynią się do przeciwdziałania COVID-19 oraz umożliwią naukę w podczas pandemii.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, w poniedziałek, 2 sierpnia za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej do szkół trafiły wytyczne przeciwepidemiczne. Jest to przygotowany przez MEiN wspólnie z MZ i GIS zbiór zaleceń uwzględniający sytuację epidemiologiczną. Mają one wspierać dyrektorów szkół i placówek oświatowych w organizacji bezpiecznych i higienicznych warunków nauki.

Zbiór rekomendacji uwzględnia najważniejsze zasady bezpieczeństwa, takie jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione zagadnienia dotyczące organizacji zajęć w szkole, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły. Większość zaleceń jest analogiczna do tych, jakie szkoły otrzymały w ubiegłym roku.

Do szkół i przedszkoli trafić mają środki bezpieczeństwa, takie jak stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury przed wejściem do budynku. Oprócz tego przekazanych ma być łącznie 100 tys. termometrów. Wysłane zostaną także rękawiczki, maseczki i płyn dezynfekujący. Dystrybucją materiałów zajmie się RARS.

Od 15 sierpnia rozpocznie się akcja informacyjna dotycząca szczepień przeciw COVID-19 w szkołach. W pierwszym tygodniu września będzie prowadzony w szkołach tydzień informacyjny o szczepieniach. Odbędą się lekcje o zdrowiu oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu zostaną zebrane deklaracje od rodziców i wypełnione formularze ze zgodą, tak by w trzecim tygodniu września ruszyć ze szczepieniami uczniów.

Powiat turecki na trasie rowerowej pielgrzymi do C...
Oszustwo na fotowoltaikę. Mieszkanka powiatu turec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.