Branża TSL w praktyce

ZSR Kaczki Śrenie

W dniu 11 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2SpE do firmy Ambro Logistics.

Korzystając z bliskiego sąsiedztwa oraz uprzejmości kierownictwa firmy Ambro Logistics, uczniowie naszej szkoły – przyszli spedytorzy, postanowili sprawdzić w jaki sposób wiedza zdobyta w szkole przekłada się na późniejszą pracę w branży TSL (transport, spedycja, logistyka)Kadra pracowników i kierownictwa firmy Ambro Logistics posiada ponad 30 lat doświadczenia na rodzimym rynku. Przez ten czas zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego oraz terminowego przewozu międzynarodowego, jak również magazynowania i obsługi towarów.

Uczniowie zwiedzili magazyny firmy Ambro Logistics, gdzie wykorzystywane są zaawansowane technologicznie systemy składowania towarów. Mieli możliwość zobaczyć jak zorganizowane są załadunki, przeładunki oraz rozładunki w dokach.

Podczas zwiedzania firmy uczniowie mogli zaobserwować, w jaki sposób organizowany jest transport krajowy oraz międzynarodowy. Ugruntowali wiedzę dotyczącą doboru środków transportu drogowego oraz intermodalnego, rodzaju kontenerów oraz budowy i obsługi urządzeń magazynowych oraz środków transportu wewnętrznego, m.in. wózków widłowych. Dzięki tej wycieczce uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i mieli okazję w praktyce obejrzeć to, czego uczą się w teorii na zajęciach.


Powiatowa Sesja Ekologiczna dla młodzieży
Finał Powiatowego konkursu ”Jestem asertywny”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.