British Festivals w Zespole Szkół Technicznych w Turku

ZST Turek

W dniu 22 stycznia 2024 roku odbyło się podsumowanie projektu BRITISH FESTIVALS realizowanego w klasie 4CA Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali w grupach prezentacje multimedialne, dotyczące świąt obchodzonych w Wielkiej Brytanii, i uczestniczyli w cyklu lekcji poświęconych ww. prezentacjom. Podsumowaniem projektu był quiz wiedzy na temat świąt brytyjskich, który został przeprowadzony za pomocą aplikacji Quizizz.

Test zawierał różnego rodzaju zadania, m.in.: pytania wielokrotnego wyboru, otwarte oraz uzupełnianie zdań. Pytania sformułowane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży językiem angielskim, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz sprawdzenie wiedzy uczniów na temat uroczystości i zwyczajów świątecznych Wielkiej Brytanii.

Najlepsze wyniki w kategorii – quiz uzyskali:
Filip Stachowiak – I miejsce,
Kacper Rynkiewicz– II miejsce,
Wiktor Cieślak– III miejsce.

Najlepsza prezentacja wykonana została przez: Aleksandrę Bartłomiejczyk, Oliwię Chorenzę, Klaudię Durdyn i Karinę Kapustę. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez wydawnictwo MMPublications. Projekt powstał z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego: p. Magdaleny Krauze oraz p. Katarzyny Sylwestrzak.
 
Wideo: Prawo Marcina dotarło do Turku! Ponad 200 o...
Szkolenie nocne dla kadry zawodników z Klubu Sport...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.