Brudzew: Bawmy się nowymi technologiami! Magia Świąt

Warsztaty w Brudzewie

W przedświąteczny czwartek, 13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców z klasy IV a. Zajęcia prowadziły Małgorzata Kornacka i Magdalena Mroczkowska. Warsztaty dotyczyły nowych technologii i programowania.

Spotkanie miało na celu pokazanie rodzicom i ich dzieciom jak można wspólnie pożytecznie spędzać czas bawiąc się nowymi technologiami. Nie bez powodu prowadzące wybrały termin 13 grudnia i nazwały go świąteczną magią. Okres przedświąteczny, to wspaniały czas. Fajnie, jeśli rodzice spędzą go razem z dziećmi dobrze się bawiąc. Uczestnicy warsztatów układali świąteczne puzzle, pracowali na platformie LearningApps rozwiązując zagadki, szukając świątecznych symboli i skojarzeń. Tworzyli świąteczne chmury wyrazowe oraz kodowali życzenia za pomocą kodów QR. Dużo radości i skupienia było podczas programowania robotów. Rodzice i dzieci pracowali z ozobotami i photonami, tworzyli świąteczne trasy robotów w specjalnie przygotowanych wioskach Św. Mikołaja. Uczniowie klasy czwartej byli zachwyceni, tym bardziej, że w programowaniu ulubionych robotów towarzyszyli im rodzice. Uczestnicy, przekonali się, że wspólne odkrywanie świata programowania i korzystanie z nowoczesnych technologii, może być okazją do wielu miło spędzonych chwil przez całą rodzinę.

Zaawansowana technologia cyfrowa pojawia się we wszystkich obszarach naszego życia. Współczesny człowiek musi podążać za postępem, musi umieć odnaleźć się w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Umiejętność kodowania, to jedna z najważniejszych kompetencji przyszłości. Bez względu na to, czy nasi uczniowie w dorosłym życiu pójdą w kierunku medycyny, biznesu, polityki, czy sztuki, wiedza o tworzeniu technologii doda im pewności siebie w każdej dziedzinie i pozwoli odnieść sukces.
 
Kolędowanie w ZOL
II miejsce w Wielkopolskim Konkursie na „Najpiękni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.