Brudzew: Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości w SP w Galewie

Uczniowie SP w Galewie

„Polska to nasza ojczyzna, ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest ta mała najbliższa ojczyzna, miasto, miasteczko, wieś, ulica, dom, podwórko”.

Takie słowa mogliśmy usłyszeć podczas obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności, które odbyły się w piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Galewie. Cała społeczność szkolna podkreśliła wagę tego wydarzenia poprzez godny strój i przypięcie kotylionu w narodowych barwach.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy szóstej przygotowali uroczystą akademię, w której przedstawili drogę wiodącą Polaków do wolności. Część artystyczną rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, który zabrzmiał dokładnie o symbolicznej godzinie 11.11. Następnie uczniowie przybliżyli kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków.

Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie.Wysłuchanie występów przez naszych wychowanków z prawdziwą powagą i zaangażowaniem to niewątpliwie wyraz szacunku dla historii i dziejów naszego narodu.
Spotkaj się z Jakubem Małeckim
Brudzew: Zakończono realizację projektu „Zagospoda...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.