Brudzew: Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na ucznia w Brudzewie

2 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „Niedokończone zaklęcie” przygotowane przez uczniów klasy Va. Rozwiązując zagadki pierwszoklasiści mogli sobie przypomnieć najbardziej znane postacie baśniowe: Pinokio, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, sierotkę Marysię, szewczyka Dratewkę, Kota w butach oraz wiele innych. Dzieci dowiedziały się też jak dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania.

Następnie odbyło się uroczyste pasowanie każdego pierwszaka na czytelnika biblioteki szkolnej. Dokonała tego wielką encyklopedią „Królowa Książka”. Wcześniej każdy pierwszak powtórzył za Królową tekst przysięgi. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz piękne, kolorowe zakładki.

Następnie pan dyrektor Jan Szafrański życzył nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek oraz zachęcał do częstego czytania.

Na koniec młodzi czytelnicy udali się do biblioteki aby ją zwiedzić, zapoznać się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem a przede wszystkim by wypożyczyć pierwszą książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Przykona: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to ...
Arcypolska Wigilia w kaliskim Teatrze – prapremier...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.