Brudzew: Ślubowanie pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Galewie

Ślubowanie pierwszaków

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W środę 24 października, w naszej szkole miało miejsce ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.

Zanim to jednak nastąpiło, musieli przejść przez kilka prób: próbę mądrości, zręczności, śpiewu, wykazać się znajomością przepisów drogowych i umiejętnością liczenia. Podczas zaprezentowanego programu artystycznego pierwszoklasiści popisali się zdobytą wiedzą i nie lada umiejętnościami. Po zakończeniu tej części nadszedł czas na złożenie uroczystej przysięgi. Pan dyrektor dokonał aktu pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach, dotykając ramienia każdego dziecka ozdobnym piórem. Wszyscy uczniowie złożyli swój odcisk palca na tarczy szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Otuchy pierwszoklasistom dodawali koledzy z klasy II i III, którzy przygotowali dla nich część artystyczną oraz drobne upominki. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczniowie klasy pierwszej udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Brudzew: Spotkanie ze stomatologiem
Gm.Turek: W pogoni za lisią kitą

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.