Budynek warsztatowo - dydaktyczny przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oddany do użytku

Centrum Precyzyjnego Rolnictwa

Uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego budynku warsztatowo - dydaktycznego przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyło się dzisiaj, tj. 15 października. Uczniowie od teraz będą mieli okazję uczyć się oraz zdobywać niezbędne doświadczenie przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu i w doskonałych warunkach.

-Potencjał Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich będzie mógł być wykorzystany na potrzeby nauki. W tej kadencji wszyscy radni wspólnie stwierdziliśmy, że ta szkoła potrzebuje wsparcia, że jest dla niej przyszłość i potrzeba inwestycji oraz przygotowania infrastruktury. Zgodnie takie działania podjęliśmy- mówił starosta turecki Mariusz Seńko.

Jak dodał same budynki nie stanowią infrastruktury dydaktycznej. Ważny jest również sprzęt, który pozwala młodym ludziom nabywać niezbędną wiedzę i doświadczeniem.

Jednym z ojców sukcesu jest dyrektor szkoły Krzysztof Świerk, który dzięki swojemu zaangażowaniu i stworzeniu odpowiednich warunków nauki sprawił, że placówka na nowo odżyła.

-Ta inwestycja czekała już wiele lat, a warunki w Kaczkach Średnich, jeśli chodzi o edukację uczniów, edukację zawodową pozostawiały wiele do życzenia. To budynek, który na pewno przyczyni się nie tylko do tego, żeby dobrze się tutaj młodzież mogła uczyć, ale też będzie to budynek, który będzie służył całej społeczności w zakresie doskonalenia zawodowego- mówił podczas otwarcia dyrektor szkoły.

Jak powiedział Krzysztof Świerk – do tego sukcesu przyczynili się pracownicy placówki, którzy włożyli wiele pracy, by funkcjonowała ona tak, jak w chwili obecnej.

Podczas spotkania głos zabrał przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Tureckiego Marian Mirosław Marczewski, który przypomniał, że w tej kadencji dzięki współpracy udało się osiągnąć wspólny cel, a w oświacie wydarzyło się wiele pozytywnych zmian.

Powiat Turecki pokrył koszt przebudowy budynku warsztatowo - dydaktycznego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich o wartości blisko 1.700.000,00zł (koszt dofinansowania z WFOŚiGW - 359.421,00zł). Nowoczesne centrum precyzyjnego rolnictwa posiada innowacyjne pracownie, w których będą uczyli się przyszli fachowcy w dziedzinach takich, jak nowoczesne rolnictwo i agrotronika, pojazdy samochodowe, urządzenia i systemy energetyki odnawialnej, budownictwo, transport i logistyka.

Festiwal Smaków Food Trucków już w ten weekend
Czas wyzwolić Osiedle Wyzwolenia w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 26 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.