Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Coraz więcej ukraińskich dzieci w turkowskich szkołach i przedszkolach

Szkoły Przedszkola

Liczba zgłoszeń dzieci z Ukrainy do szkół i przedszkoli na terenie Turku rośnie praktycznie z dnia na dzień. Tak wielu cudzoziemców w placówkach oświatowych na terenie miasta jeszcze nie było.

Z danych przekazanych przez turkowski magistrat wynika, że dziś w szkołach podstawowych na terenie miasta uczy się 28 Ukraińców. Najwięcej jest ich w Szkole Podstawowej nr 4 - 13 osób, siedmioro uczy si w „Piątce”, a ośmioro w Szkole Podstawowej nr 1.

Najmłodsi obywatele Ukrainy uczęszczają również do przedszkoli mieszczących się w Turku. Aktualnie jest to dziewięcioro dzieci.

Liczba uczniów i przedszkolaków z Ukrainy w turoskich placówkach edukacyjnych rośnie bardzo szybko. W poniedziałek było to 13 uczniów, dziś jest ich już ponad dwukrotnie więcej.

Jakie wymogi zdrowotne musi spełniać marynarz do p...
Malanów: SP Malanów Mistrzem Futsalu

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w piątek, 11 marca 2022 18:11

A na poziomie ponadpodstawowym, żeby przypadkiem nie trafiły do Kaczek a tamtejszy wice jeszcze im gotów na powitanie zorganizować wyświetlenie filmu Wołyń.

A na poziomie ponadpodstawowym, żeby przypadkiem nie trafiły do Kaczek a tamtejszy wice jeszcze im gotów na powitanie zorganizować wyświetlenie filmu Wołyń.
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.