Cześć i chwała Bohaterom!

Marcin Podemski

Rok 2018 przynosi nam, Wielkopolanom dwie niezwykle ważne dla państwa polskiego rocznice -100 lecie odzyskania niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu jedynego w historii Polski zwycięskiego Powstania.

Dla uczczenia pamięci tych ważnych wydarzeń w dniu 14 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku pan Marcin Podemski, pracownik Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu przeprowadził dla uczniów klas VI –VII lekcję historii o Powstaniu Wielkopolskim.

Podczas lekcji uczniowie zostali wprowadzeni w realia historyczne. Poznali nie tylko genezę i przebieg Powstania Wielkopolskiego, ale również wielkopolskie drogi do niepodległości.
W prostych słowach historyk opowiedział uczniom o tym, jak doszło do utraty przez Polskę niepodległości, o pracy organicznej Wielkopolan, o gotowości do walki zbrojnej. To właśnie sukces Powstania zadecydował o kształcie granicy z Niemcami, a Wielkopolska, decyzją polityków obradujących podczas konferencji pokojowej w Paryżu, w całości została przyłączona do odrodzonego państwa polskiego.
 
Egzamin Karate Kyokushin
Kolędowanie w ZOL

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.