Debata społeczna w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

KPP Turek

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich był gospodarzem debaty społecznej pod hasłem „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich”. Głównym celem było uświadomienie młodzieży o konsekwencjach prawnych wynikających z nieprzestrzegania obowiązujących przepisów prawa.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Turku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich przeprowadzono debatę społeczną pod hasłem „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich”. Była to pierwsza inicjująca cykl kolejnych spotkań, debata poświęcona lokalnemu bezpieczeństwu. Celem debaty było podniesienie świadomości uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w zakresie konsekwencji ponoszonych za popełnianie czynów karalnych oraz za przejawy demoralizacji. W spotkaniu udział wzięli: Elżbieta Karwacka dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Zofia Antoniak kurator rodzinny Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Turku, insp. Michał Grzelak Komendant Powiatowy Policji w Turku oraz podkom. Michał Gut Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Podczas debaty omówiono zmiany jakie nastąpiły w polskim prawie, w tym zapisy ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz zapisy Zarządzenia nr 48 Komendanta Głównego Policji z dnia 15 września 2023 roku w sprawie metod i form wykonywania zadań przez policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich.

Po wystąpieniach rozpoczęła się wspólna dyskusja dotycząca przedmiotu debaty. Odpowiedzi na pytania udzielali zaproszeni goście.
Uczestnikom debaty rozdano także anonimowe ankiety dotyczące przeprowadzonej dyskusji. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do przygotowania przedsięwzięć dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego.
 
fot. KPP Turek
 
GreenBox - catering dietetyczny, który sprawia, że...
Wideo: Wyjątkowe podróże po wiedzę i doświadczenie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.