Dlaczego warto się uczyć? - sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

SP 5

Marzec to miesiąc podsumowań konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Po wielu miesiącach intensywnej pracy z lekturami, zbiorami zadań, materiałami daleko wykraczającymi poza podstawy programowe szkoły podstawowej najlepsi uczniowie z etapów rejonowych pisali test finałowy. Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w zmaganiach wiedzowych uzyskali tytuły:

- finalisty z:
matematyki – Julia Klimczak z kl. 8 A (opiekun Bożena Bogusz)
geografii - Aleksandra Kujawa z kl. 8 D (opiekun Lidia Tylki)
- Mikołaj Strasz z kl. 8 B (opiekun Katarzyna Ścibor)

historii – Juliusz Gałczyński z kl. 7 C ( opiekun Beata Grzelka)

- laureata z :
fizyki – Bartosz Acela z kl. 8 B (opiekun – Sylwia Nejman)

Finaliści i laureaci otrzymują zarówno nagrody rzeczowe , jak i dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.
W marcu został przeprowadzony także etap wojewódzki XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia", którego WKO w Poznaniu jest współorganizatorem. Wykazując się olbrzymią wiedzą historyczną i specjalistyczną - militarystyczną z zakresu funkcjonowania, wyposażenia , bitew wojska polskiego z okresu XVI i XVII wieku, uczniowie szkoły otrzymali tytuły :
- finalisty : Juliusz Gałczyński z kl. 7 C
-laureata : Amelia Jaros z kl. 7 C, Zofia Opala z kl. 7 C

Dziewczęta zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w województwie, dzięki czemu uzyskały awans do ostatniego etapu konkursu i będą reprezentowały szkołę oraz miasto w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca 2022r. Uczniowie pracowali do konkursu pod kierunkiem B.Grzelki.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy niezmiennej pasji w pogłębianiu wiedzy oraz kolejnych sukcesów!

Malanów: Będzie podwyżka opłat za śmieci, ale mogł...
X edycja turnieju Polskiego Związku Kickboxingu w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.