Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: 100 lat Szkoły Podstawowej w Piekarach

100-lecie Szkoły Podstawowej w Piekarach

Dnia 18 maja swoje 100-lecie obchodziła Szkoła Podstawowa w Piekarach. Uroczystość rozpoczęła się o godz.14.00. Mszą Świętą w Skęczniewie, sprawowaną przez Dziekana Dekanatu Dobrskiego ks. Zygmunta Chromińskiego, proboszcza parafii Skęczniew ks. Grzegorza Wawrzyniaka, ks. Piotra Wolnego – wikariusza parafii Dobra oraz księdza Macieja Pawlaka – absolwenta szkoły.

Dalsza część obchodów miała miejsce na placu obok ZSP w Piekarach. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Aleksandra Kotas. Wśród nich znaleźli się m.in.:
• Wicedyrektor Departamentu Gospodarowania Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu pan Rafał Gil,
• Dyrektor Delegatury w Koninie Kuratorium Oświaty w Poznaniu pan Arkadiusz Chmielewski,
• Radny powiatowy pan Andrzej Fryt,
• przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Dobrej panem Tadeuszem Geblerem,
• księża parafii Skęczniew i Dobra,
• dyrektorzy emeryci: pani Jadwiga Ziętek oraz pani Teresa Stencel,
• nauczyciele oraz pracownicy emeryci,
• nauczyciele pracujący w szkole w Piekarach w minionych latach,
• dyrektorzy oraz kierownicy jednostek zaprzyjaźnionych ze szkołą,
• przyjaciele szkoły,
• przedstawiciele OSP w Piekarach oraz w Skęczniewie,
• lokalny zespół Alebabki,
• duże grono absolwentów szkoły,
• dzieci uczęszczające obecnie do szkoły wraz z rodzicami.

Dyrektor placówki przybliżyła bogatą historię szkoły. Zaczynając od kształtowania się oświaty w Piekarach po odzyskanie niepodległości Polski, aż do obecnych czasów. Chwilą ciszy uczczona została pamięć nieżyjących już pracowników szkoły.

Uroczystym wydarzeniem było odsłonięcie oraz poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji jubileuszu. Aleksandra Kotas dokonała odsłonięcia tablicy, którą poświęcił ks. Grzegorz Wawrzyniak w asyście ks. Dziekana Zygmunta Chromińskiego. Następnie wręczone zostały podziękowania zasłużonym pracownikom oraz przyjaciołom szkoły.

Po przemowach oraz życzeniach przybyłych gości nadszedł czas na występy dzieci, które specjalnie na ten dzień przygotowały wraz z nauczycielami okolicznościowe przestawienie. Na koniec wstąpił lokalny zespół Alebabki. Tego dnia przybyli goście mieli możliwość zwiedzania szkoły. Odwiedzającym udostępnione zostały kroniki szkolne, począwszy od tych najstarszych z 1919 roku kończąc na latach bieżących. Podczas uroczystości zobaczyć można było prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okoliczność. Ukazywała ona 100 lat istnienia szkoły w kilkunastominutowym skrócie. Po części oficjalnej był czas na rozmowy oraz wspomnienia absolwentów i nauczycieli.

Organizatorami byli grono pedagogiczne, Rada Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich „Jarzębina”. Tego dnia zadbano o miłą atmosferę i pyszny poczęstunek. Druhowie OSP w Piekarach czynnie włączyli się w organizację uroczystości, a podczas niej zapewnili bezpieczeństwo i zabezpieczenie medyczne.
Paulina Gąsiorek
Tuliszków: Muzyka, życzenia oraz pyszny tort z oka...
Tuliszków: Pożar w Wielopolu. Poszkodowana osoba z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.