Dobra: Dwie Martyny...Dwie laureatki w ZS-P

Dobra Szkoła

Dnia 22 marca 2021 r. zostały ogłoszone wyniki dwóch ostatnich finałów konkursów organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Finały odbywały się w dniach od 2 do 17 marca 2021 r. Organizatorami wszystkich konkursów były poznańskie szkoły lub uczelnie wyższe.

MARTYNA MILCZAREK uzyskała tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz tytuły FINALISTY języka polskiego, matematyki, geografii i języka angielskiego.

MARTYNA WESOŁOWSKA powtórzyła uzyskany przed rokiem tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, a także uzyskała tytuł finalisty z języka polskiego. Zakwalifikowała się także do etapu finałowego z chemii, jednak ze względu na posiadany już tytuł z tego konkursu, nie wzięła w nim udziału.

Dnia 2 marca 2021 r. w Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wśród 39 uczniów woj. wielkopolskiego była uczennica naszej szkoły Martyna Milczarek (8b), która uzyskała tytuł laureata.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami przewidywania przebiegu reakcji chemicznych, projektowania doświadczeń oraz doskonałą biegłością w rozwiązywaniu problemów i zadań rachunkowych. Sukces Martyny jest owocem jej talentu, pasji i pracy jaką wkłada w zdobywanie wiedzy. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Grażyna Pająk.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy do końca wyników wszystkich konkursów i było warto. Tym razem szczęśliwym miejscem finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu.

Martyna Wesołowska (8b) znalazła się w gronie siedemdziesięciu finalistów i zdobyła tytuł laureata konkursu matematycznego, potwierdzając jednocześnie ubiegłoroczny tytuł laureata z tego konkursu. Uczennicę do konkursu przygotowywała zarówno w tym jak i ubiegłym roku p. Dorota Górska.

Sukcesy Martyny Milczarek i Martyny Wesołowskiej wiążą się z przywilejem przyjęcia
w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej w całym kraju oraz uzyskaniem oceny celującej z przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły.

Gratulujemy przede wszystkim uczennicom, ale także ich rodzicom i nauczycielom.

Życzymy sukcesów na dalszej ścieżce edukacji.

Wicedyrektor
ZS-P w Dobrej
Iwona Chwiałkowska

Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w ...
O czym pamiętać, projektując wjazd na małą działkę...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.