Dobra: Dzień Piżamy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrej

Dzień Piżamy

26 września 2022 r. obchodziliśmy Dzień Piżamy. Jest to akcja charytatywna Fundacji „Gdy Liczy się Czas” mająca na celu promocję zdrowego stylu życia a także zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom na oddziałach onkologicznych. Dzięki zeszłorocznej edycji udało się Fundacji zakupić pompy na Oddział Dziecięcej Onkologii i Hematologii, spełnić marzenia onkodzieci, otworzyć ośrodek rehabilitacji w Lublinie oraz po raz pierwszy zorganizować turnus dla onkonastolatek i ich mam.

U nas Dzień Piżamy był równolegle w szkole i przedszkolu tego samego dnia. Uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski, musieli w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania. Było wesoło i kolorowo. W tym dniu w świetlicy szkolnej odbyło się także spotkanie z p. dietetyk Barbarą Adamiak-Wojakowską.

Przedszkolaki tego dnia świetnie się bawiły. Panie nauczycielki zadbały w sposób szczególny o promocję zdrowia. Było dużo zabaw ruchowych i smacznych zdrowych smakołyków. Dzieci samodzielnie wykonały sałatkę owocową oraz sok ze świeżych owoców. Wysłuchały również bajki terapeutycznej o Kubusiu Puchatku i Magicznym Ogrodzie, do której wykonały prace plastyczne. Wiele radości sprawił dzieciom niecodzienny strój w przedszkolu- piżama, w której bawiły się i pracowały. Niektórym udało się nawet skorzystać z krótkiej poobiedniej drzemki na tle gwieździstego nieba.

W szkole jak i przedszkolu tego dnia były wystawione puszki, do których chętni wrzucali tzw. cegiełki wspierające zbiórkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia obudzili w sobie anioła. W tym roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym udało się zebrać 1703 zł. Pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji "Gdy Liczy się Czas".

Koordynatorem akcji "Dzień Piżamy – Dzieci Dzieciom" na terenie przedszkola była p. Aleksandra Gajewska a na terenie szkoły p. Dariusz Piestrzyński.

 

Wybiorą najpiękniejsze Wielkopolanki. W finale mie...
Konieczna dodatkowa opinia biegłego w sprawie dręc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.