Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dostojnym Polonezem w stronę dorosłości. Uczniowie z Kaczek Średnich rozpoczęli odliczanie do matury

Studniówka ZSR Kaczki Średnie

Studniówkowy wieczór to tradycyjnie moment, który rozpoczyna przygotowania do egzaminu dojrzałości. W ten wyjątkowy czas w sobotę, 27 stycznia dostojnym krokiem wkroczyli tegoroczni abiturienci z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Wszystkich przybyłych na to wspaniałe wydarzenie przywitała dyrektor placówki Elżbieta Karwacka. Podziękowała ona wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie oraz pracę.

-Za około 100 dni czeka was wyzwanie, jakim jest egzamin dojrzałości. Jestem przekonana, że każdy z was podejdzie do niego z dużą dozą odwagi i pewnością siebie, jaką na co dzień widzę- mówiła dyrektor Elżbieta Karwacka.

Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

-Serdecznie wam gratuluję pięknego wykonania naszego tańca narodowego- Poloneza. To naprawdę był wyjątkowy spektakl. To świadczy o waszych zdolnościach, o waszych umiejętnościach. Dzisiaj to wasz dzień. Bawcie się dobrze, zapamiętajcie tan bal na całe swoje życie- mówił poseł Ryszard Bartosik.

Wyjątkowego wykonania poloneza w którym zaprezentowały się 24 pary pogratulował starosta turecki Dariusz Kałużny, który dodał, że to właśnie bal studniówkowy należy do jednych z najwspanialszych bali w życiu.

-Bal studniówkowy to jedna z najpiękniejszych i niezapomnianych chwil w życiu każdego absolwenta. Też to do tej pory pamiętam i pamiętać będę bardzo długo. Zostałem również upoważniony przez burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera, wójta gminy Turek Karola Mikołajczyka, aby życzyć wam wszystkiego dobrego, bo właśnie bal studniówkowy symbolizuje, że za około 100 dni przystąpicie do bardzo ważnego egzaminu- egzaminu dojrzałości- podkreślał starosta Dariusz Kałużny.

Pięknego Poloneza pogratulował uczniom i osobom przygotowującym młodzież również burmistrz miasta Romuald Antosik.

-Bawcie się dobrze, wierzcie w siebie i nie przejmujcie się cokolwiek by się nie działo, bo życie jest takie pokrętne, że czasem coś, co wydaje się bardzo trudne okazuje się błahe- mówił burmistrz Turku.

Powodzenia podczas matury oraz udanej zabawy życzyli przedstawiciele rady rodziców oraz komitet studniówkowy.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych podziękowali nie tylko obecnej dyrekcji i wychowawcom, ale również byłemu dyrektorowi placówki Krzysztofowi Świerkowi i jego zastępcy, Angelice Dryjańskiej.

-Dzisiaj tutaj jestem pełen radości widząc was w tańcu, widząc was szczęśliwych, dojrzałych. Za symboliczne 100 dni podejdziecie do egzaminu dojrzałości, do matury. Jak powiedział burmistrz nie martwcie się tą maturą. Chodzicie do wyjątkowej placówki, jaką jest Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. To placówka która wychowała wielu wspaniałych absolwentów, a wy niebawem dołączycie do tego zacnego grona- mówił były dyrektor ZSR w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.

Przed maturzystami z Kaczek Średnich wspaniałe godziny dobrej zabawy, a później - czas wytężonych przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Przed wami tegoroczni maturzyści ZSR CKP w Kaczkac...
Dobra: Dla sportu i rekreacji. Umowa na nowe boisk...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Marek w poniedziałek, 29 stycznia 2024 10:31

Nie nie było obrad Sejmu można było sobie sprawdzić i potem pisać głupoty

Nie nie było obrad Sejmu można było sobie sprawdzić i potem pisać głupoty
Gość - tata w niedziela, 28 stycznia 2024 08:30

Czy 27 stycznia nie było obrad Sejmu? W takim razie poseł uciekł z pracy. Za co wziął pieniądze?

Czy 27 stycznia nie było obrad Sejmu? W takim razie poseł uciekł z pracy. Za co wziął pieniądze?
Gość - uczeń w niedziela, 28 stycznia 2024 08:17

Od razu widać, że ta pisowska szkółka istnieje dzięki posłowi i Kościołowi. Ludzie bez wstydu:-( Ustawią się do fotografii nawet z diabłem, żeby zaistnieć! Prawda, panie pośle?

Od razu widać, że ta pisowska szkółka istnieje dzięki posłowi i Kościołowi. Ludzie bez wstydu:-( Ustawią się do fotografii nawet z diabłem, żeby zaistnieć! Prawda, panie pośle?
Gość - KO w sobota, 27 stycznia 2024 23:17

Były wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik został zaproszony ?Coś o kolejce do Konina było a może o geotermii ?

Były wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik został zaproszony ?Coś o kolejce do Konina było a może o geotermii ?
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.