„Dotrzeć do wszystkich”. Akcja charytatywna licealistów

Akcja LO

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Turku nie próżnuje, nawet w tak trudnej rzeczywistości, jaką niesie za sobą pandemia oraz lockdowne szkół. W tej nowej rzeczywistości uczniowie postanowili zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizować licytację charytatywną.

Akcja ma na celu wesprzeć jak największe grono potrzebujących. W ubiegłym roku zbierano fundusze na leczenie Wiktora Bergandego. Fundusze z tegorocznej akcji przekazane zostaną dla czwórki dzieci: Laury, Kingi, Alana i Franka oraz dla Hospicjum im. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Akcję wciąż można wesprzeć, przekazując vouchery, drobiazgi lub włączając się aktywnie w przebieg licytacji. Zapraszamy na grupę stworzoną na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/groups/688803615121572/ lub do kontaktu poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Akcja potrwa do 10 marca, a już w najbliższą środę, 3 marca o godz. 16.30 licytacje prowadzone będą na platformie Teams.

Poniżej kilka słów o bohaterach tegorocznej akcji:

„Witam
Jestem Franciszek Surdyga, w sierpniu tego roku kończę 5 lat.
Od urodzenia choruję na bardzo rzadką chorobę genetyczną a mianowicie Zespół Mikrodelecji 3 -ego chromosomu oraz MPD ( porażenie prawej strony ciała ).
W lipcu 2019r. w Warszawie przeszedłem zabieg Hemipifizjodezy kości piszczelowej prawej
( rozwarstwienie ścięgna piętowego ). Obecnie chodzę w ortezach typu AFO z zawiasem. Dowiedziałem się razem z rodzicami, że w ortezach będę musiał chodzić do 7 roku życia, żeby ścięgno piętowe znów się nie przykurczyło .
Potrzebna jest mi orteza na prawą dłoń, ponieważ nie jest ona tak samo sprawna, jak lewa. Gdy będę miał ortezę, to ułatwi mi ona chwytanie prawą rączką.

Nadal potrzebuję intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedyczno – rehabilitacyjnego, który jest bardzo drogi ale bardzo potrzebny. Rodzice nie są w stanie udźwignąć kosztów całości mojego leczenia, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich.”

Alan Dudek
„Alan od urodzenia walczy z bardzo skomplikowaną wadą serca - kardiomiopatią przerostową
z zawężeniem drogi odpływu lewej komory. Jest to choroba objawiająca się przerostem, zwłóknieniem i pogrubieniem ścian mięśnia sercowego, lewej komory oraz przegrody międzykomorowej. Przerost przegrody występuje tuż pod zastawką aortalną i utrudnia wypływ krwi do aorty. Wada ta nieleczona jest chorobą śmiertelną.
2 marca 2015r. w ICZMP w Łodzi na jego serduszku przeprowadzono wielogodzinną operację ratującą życie. JEDNAK to, niestety, nie koniec walki … Alan zmaga się również z niedoczynnością tarczycy oraz wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji słuchowej metodą Tomatisa. Na chwilę obecną poddany jest bardzo kosztownej farmakoterapii i wymaga stałej oraz fachowej opieki medycznej wielu specjalistów.”

Laura Baszczyńska
„Laura choruje na miopatię-zanik mięśni. Ma również dziecięce porażenie mózgowe. Nie porusza się samodzielnie. Jest podłączona do respiratora oraz żywiona przez PEG”

Kinga Misiek
„Kinga urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 6 miesiącu życia zdiagnozowano u niej słabe napięcie mięśniowe. Od tego czasu dla rodziny rozpoczęły się przygody z rehabilitacją oraz wizytami lekarskimi. W wieku 3 lat potwierdziły się obawy rodziców i Kinga otrzymała diagnozę – autyzm. Niestety, gdy Kinga miała 7 lat stwierdzono u niej zespół Retta – chorobę genetyczną, na którą chorują głównie dziewczynki. Kinga nie mówi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie rozumie poleceń, nie umie komunikować się z otoczeniem. Cały czas ma zajęcia z fizjoterapeutą . Z racji braku mowy uczęszcza również na zajęcia logopedyczne oraz neurologopedyczne. Od września uczęszcza również do pierwszej klasy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. Dzięki kosztownym rehabilitacjom Kinga w przyszłości może stać się chociaż w pewnym stopniu samodzielną dziewczynką.”

W imieniu licealistów dziękujemy wszystkim angażującym się w akcję - przede wszystkim sponsorom, dzięki którym przeprowadzenie akcji jest możliwe. Szczegółowe informacje oraz podziękowania zostaną opublikowane po zakończeniu licytacji.Od kierownika do zastępcy dyrektora. Awans Krzyszt...
Krwiodawcy nie zawiedli. Podzielili się tym, co na...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.