Wideo: Drugie miejsce w konkursie PATRIA NOSTRA dla drużyny z ZSR CKP

PATRIA NOSTRA

30 listopada 2020 roku w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa V edycji międzynarodowego konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. To już trzecia uroczystość, w której udział wzięła młodzież ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Zadaniem uczestników było stworzenie krótkiego filmu lub animacji (odpowiednio 45 lub 30 sekund) dotyczącej ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Trzyosobowe drużyny musiały wybrać temat historycznie związany z konkretnym dniem w wyznaczonym tygodniu.

Drużyna w składzie: Rita Adamczewska, Piotr Korczyński i Fabian Doliński, zobrazowała wydarzenia dotyczące krwawej niedzieli, kulminacyjnego momentu rzezi wołyńskiej. Mimo trudnego i niezwykle ambitnego tematu, młodzi twórcy poradzili sobie znakomicie zdobywając za swój obraz drugie miejsce. Film „Krwawa niedziela” jest dostępny na stronie konkursowej i YT i szkolnym fanpage.

To już trzeci sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwiz” i czwartą, za własną interpretację „Wesela”.

Ze względów sanitarnych na Gali nie mogli pojawić się wszyscy nagrodzeni. W tym roku drużynę reprezentowali Piotr Korczyński wraz z opiekunem drużyny Anitą Nawrot.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i upragnionego pierwszego miejsca w kolejnych edycjach konkursu.
 
Skarga na starostę bezzasadna, czyli finał sporu o...
Gm.Turek: Ogólnopolski Finał "Lekkoatletyka dla ka...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - BD w środa, 02 grudnia 2020 09:51

Do czego to doszło! Ksiądz proboszcz i przywódca strajku w jedny artykule! co na to organ prowawdzący i naczelnik?

Do czego to doszło! Ksiądz proboszcz i przywódca strajku w jedny artykule! co na to organ prowawdzący i naczelnik?
Gość - do BD w środa, 02 grudnia 2020 21:22

Przywódca strajku zrozumiał swój błąd, że został zmanipulowany i oszukany.
Rzekomo b. dyrektor nie mógł startować w wyborach, a mógł startować i startował.
To on wywołał ten strajk i wykorzystał młodzież, aby odstraszyć rywali.

Przywódca strajku zrozumiał swój błąd, że został zmanipulowany i oszukany. Rzekomo b. dyrektor nie mógł startować w wyborach, a mógł startować i startował. To on wywołał ten strajk i wykorzystał młodzież, aby odstraszyć rywali.
Gość - Rodzic w wtorek, 01 grudnia 2020 19:56

Dobrze widzę Zespół Szkól Poandpodstawowych im. Jana Kasporwicza??

Dobrze widzę Zespół Szkól Poandpodstawowych im. Jana Kasporwicza??
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.