„Dzieci dla Ojczyzny” na 55-lecie powstania Przedszkola Samorządowego nr 5 w Turku

Uroczystość w Przedszkolu Słonecznym

Piękny i wzruszający program artystyczny „Dzieci dla Ojczyzny” przedstawiły maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Turku. W tym roku wydarzenie było wyjątkowe, bowiem nie tylko upamiętniało odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystość połączona była z 55- rocznicą powstania placówki.

Przybyłych na uroczystość gości przywitała dyrektor szkoły Alicja Rakowiecka. Wśród nich znaleźli się burmistrz Turku Romuald Antosik, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kacprzak oraz kierownik Wydziału Spraw Społecznych Aleksandra Purcel- Kowalska.

Tego dnia najważniejsze były jednak dzieci, które przedstawiły wspaniały program artystyczny. 5-letnie „Krasnoludki”, które do występów przygotowywały się wraz z wychowawczyniami Aleksandrą Zubrzycką oraz Ewą Sosińską nie tylko perfekcyjnie wyśpiewały pieśni patriotyczne, ale również zatańczyły dla gości.

Należy nadmienić, że przed uroczystością dzieci zostały zapoznane z symbolami narodowymi oraz zasługami wielkich Polaków dla Ojczyzny.

Z okazji jubileuszu 55-lecia powstania Przedszkola Samorządowego nr 5 w Turku burmistrz Romuald Antosik przekazał voucher na kwotę 500 zł. Sam otrzymał natomiast pamiątkowy obraz wykonany przez dzieci i wychowawców.

W podziękowaniu za współpracę oraz wsparcie bukietem róż obdarowano Małgorzata Kowalska- autorkę dekoracji na dzisiejszą uroczystość.

Zwieńczeniem wyddarzenia był tort przedstawiający polską flagę, którego każdy miał okazję skosztować.

Niespodzianką dla wszystkich było odśpiewanie zarówno przez dzieci, jak i wszystkich pracowników przedszkola piosenki z okazji jubileuszu.
Wspólne śpiewanie Hymnu Polski w Powiecie Tureckim
Powiat Turecki rozpoczyna inwestycję drogową z wyk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.