Dzień Patrona w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Przedszkole Hałabały

31 marca Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Turku imienia Krasnala Hałabały obchodziło Dzień Patrona, święto sympatycznego krasnala z literatury Lucyny Krzemienieckiej.

Tak jak w ubiegłym roku ze względu na panującą sytuację epidemiczną odbył się on w nieco zmienionej formie. Starszaki z tej okazji przygotowały inscenizację na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej „O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Przedstawienie nie tylko miało przypomnieć twórczość Lucyny Krzemienieckiej, ale także ukazać jak ważną rolę w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat odgrywa otaczająca nas przyroda.
Występ przygotowany przez grupę niedźwiadków poprzedzony był wielotygodniową pracą nad tekstem. Mali aktorzy bardzo chętnie utożsamiali się z przedstawianymi przez siebie postaciami zwierzątek leśnych i odgrywali sytuacje z ich życia, zachowując się przy tym jak prawdziwi aktorzy. Razem z Hałabałą, zamieszkującym dziuplę po wiewiórce, mogliśmy się z bliska przyjrzeć, jak żyje las i jego mieszkańcy. Ogromna radość jaką sprawiło dzieciom realizowanie przedstawienia uświadomiło wszystkim zaangażowanym jakie korzyści dają obchody Dnia Patrona.

Krasnal Hałabała ukazując świat przyrody, w którym dzieci odnajdują wiele znajomych urokliwych pejzaży, łączy w sobie jednocześnie uwielbiane przez dzieci baśniowe elementy. W jego przygodach słychać śpiew ptaków, szum drzew i krzątaninę leśnych mieszkańców. Wszystko to pomaga obudzić wrażliwość wobec najbliższego otoczenia i zainspirować do obserwacji tego, co dzieje się w leśnej głuszy. Światek bohatera jest bezpieczny, budzi pozytywne emocje i uspokaja.

Doceniając małych artystów za zaangażowanie i wspaniały występ zachęcamy do kultywowania kolejnych rocznic obchodzonych wspólnie z przygodami Krasnala Hałabały.

Nocna modlitwa i rozważania. Ekstremalna Droga Krz...
Malanów: Będzie podwyżka opłat za śmieci, ale mogł...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.