Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Przedszkole

Od 10 lat Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Turku nosi imię Krasnala Hałabały.

Od tego czasu obchodzony jest Dzień Patrona, święto sympatycznego skrzata z literatury L. Krzemienieckiej. W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiczną odbył się on w nieco zmienionej formie. Dzieci z najstarszej grupy z tej okazji przygotowały inscenizację na podstawie utworu L. Krzemienieckiej „Nie tyle świata co w oknie”.
Wybór przedstawienia okazał się bardzo istotną sprawą, gdyż obok przypomnienia twórczości L. Krzemienieckiej miał ukazać jak ważną rolę w życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat odgrywa książka.

Występ przygotowany przez małych aktorów poprzedzony wielotygodniową pracą nad tekstem okazał się dużym sukcesem. Dzieci bardzo chętnie utożsamiały się z przedstawianymi przez siebie postaciami. Przeżywały ich sytuacje zachowując się przy tym jak prawdziwi aktorzy. Wielka radość jaką sprawiło dzieciom realizowanie przedstawienia uświadomiło wszystkim zaangażowanym dlaczego warto obchodzić Dzień Patrona.

Sympatyczny Krasnal Hałabała, który obok bajkowych przygód promuje zdrowy, ekologiczny styl życia to doskonały wzór dla dzieci, które od najmłodszych lat należy zachęcać do dbania o środowisko naturalne. Doceniając małych artystów za zaangażowanie i wspaniały występ życzymy kolejnych rocznic obchodzonych wspólnie z Krasnalem Hałabałą.
Wideo: Wyścig z czasem. Ojciec wyruszył w trasę po...
Akcja charytatywna w Zespole Szkół Technicznych "D...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.